zajímavosti hokej

Zajímavosti o hokeji, o nichž jste doposud neslyšeli

Sice jsme ani letos nepřinesli medaile z mistrovství, to však neznamená, že bychom hokej jako takový zavrhli. Opět se potvrdilo to, že hokej jenom zcelí Českou republiku jako takovou, konečně se po nedávných prezidentských volbách davy shlukly a fandily jako jeden lid, ne jako skupiny odlišné svými názory. Určitě jste se i vy nad hokejem bavili se svým přáteli a bavit se jistě budete i příští rok. Abyste však měli krapet navrch, zapamatujte si níže uvedené zajímavosti o hokeji, s nimiž ohromíte nejednoho vašeho kamaráda.

Hokej jako takový je výjimečný sport, který miluje kdekdo. Mnozí rodiče dávají své děti do hokejových kroužků, aby se z nich jednoho dne stali profesionální hokejisté. Děti budou mít taky nahoru před ostatními, když budou vědět to, co nikdo jiný neví.

Rychlosti

V hokeji se zaznamenává hned několik rychlostí. Například se zaznamenává rychlost puku, která byla nejvyšší 191,5 km/h. Co se týče rychlosti hráčů, i ti se na ledě pohybují obrovskou rychlostí. V průměru se pohybují rychlostí kolem třiceti až pětačtyřiceti km/h.

Zranění

V každém sportu se musí počítat hned s několika zraněními. Zatímco ve fotbale se většinou hráči podkopávají, v hokeji naráží do sebe, vyvolávají rvačky a samozřejmě naráží do mantinelů. V hokeji je tím nejčastějším zraněním rána na hlavě nebo na obličeji. Zhruba padesát procent všech zraněních jsou způsobeny kontaktem mezi hráči, pětatřicet zranění je způsobena tak, že hráči naráží do mantinelů.

Kanada

Kanaďané jsou nejen dobří v hokeji, ale taky mají na svém účtu několik zajímavostí. Například mohou za nejvíce rvaček v jedné sezoně NHL, dále z této země pochází jediný doživotně vyloučený hráč (je jím Kanaďan Billy Cout) či je v Kanadě nejvíce registrovaných hokejových hráčů, a to neuvěřitelných 577 077, což je zhruba 1,7 procent celkové populace.