příznaky

Příznaky, že je s vaším žaludkem něco špatně

Každý den na nás venku čekají hromady bakterií a virů, které se stoprocentně pokusí zaútočit na naše tělo. Většinou se pouze nachladíme, v jiném (horším) případě nás mohou chytnout velké bolesti. Mezi aktuálně nejčastější problémy, které se vyskytují, jsou problémy s žaludkem. Za tyto zdravotní potíže však většinou nemůžou bakterie a viry, ale naopak my sami a to proto, že se nezdravě stravujeme. Stravování se cukrovinkami nebo jídly z fastfoodů je dneska na denním pořádku, proto se není čemu divit, když si jednoho dne řekne žaludek dost a začne stávkovat. To se pak projeví nejrůznějšími bolestmi, které napovídají, že návštěva lékaře je zkrátka nutná.

Pokud i vás v poslední době trápí bolesti v žaludku, dejte tomu velkou váhu a rozhodněte se navštívit lékařskou odbornou pomoc, protože pokud vás trápí některý z níže vypsaných příznaků, není něco v pořádku. Nepodceňujte proto žádný varovný signál, který vaše tělo vypouští.

• píchání, křeče a obecně bolest břicha

Pakliže se setkáte s bolestí břicha obecně, může to předvídat hned několik nemocí. Bolesti břicha se navíc rozdělují do několika skupin, které signalizují jiné druhy chorob. Důležité je však zmínit, že pokud se sekáte s ostrou bolestí, kterou můžete dokonce dobře lokalizovat, pak na ni klaďte větší důraz a vydejte se k doktorovi ihned. Dále se můžete setkat s tupou bolestí, kterou nemůžete přesně určit. U tohoto druhu bolesti většinou čekáte, až přejde, protože se nejedná o bolesti, které by vás nenechaly v noci spát. Pakliže se jich nebudete moct zbavit více jak dva dny, také zamiřte k lékaři.

• krvácení

V horších případech se setkáte i s krvácením. V tomto případě jsou onemocnění opravdu vážná a vy musíte urychleně navštívit lékaře. Nečekejte však, až vás objedná, a zamiřte rovnou na pohotovost. Krvácení se však projeví nejen při zvracení, ale také si jí můžete povšimnout ve stolici, což by znamenalo, že krvácíte do žaludku.