Ve zlaté zemi se zlato

Ve zlaté zemi se zlato přidává i do pití. O jakou zemi se jedná?

Když se řekne slovo “zlato”, drtivá většina z nás si vybaví zlaté cihličky, do nichž můžeme investovat. Jen málokdo si vybaví krásnou zemi nazvanou Myanmar, které se také přezdívá zlatá země. Právě v této krásné zlaté zemí se prý dává posvátné zlato i do pití. Co je na tom ale pravdy, to už musíte zjistit sami. Kdy se do této nádherné země vydáte vy?

Myanmaru se nepřezdívá “zlatá země” jen tak. Když sem zavítáte, už na první pohled vás oslní třpytící se zlaté stúpy, které jsou rozseté v krajině a také na ulicích. Nikde na světě neuvidíte tolik zlata pohromadě jako právě zde. Zlato je v Myanmaru považováno za nejposvátnější artikl, který na světě existuje. Pokud sem zavítáte v době, kdy se zde konají zvláštní příležitosti, opravdu můžete zlato dostat i do pití nebo případně do jídla.

Co je dobré o Myanmaru vědět?

Než se vydáte do Myanmaru, měli byste vědět několik věcí. Předně je dobré vědět, že je většina obyvatelů Myanmaru buddhisty. Zlato berou jako posvátnost, je pro ně opravdu velmi drahocenné. Můžete zlato najít dokonce i v řekách, a to po celé zlaté zemi.

Zlato se nachází skutečně všude. Řeky, ulice i chrámy jsou plné zlata. I když je velmi lehké se k zlatu dostat, zdejší obyvatelé si zlata váží opravdu velice. Když sem zavítáte, uvidíte, že zlato není součástí jen země jako takové, ale je součástí zejména každého člověka žijícího v zemi.

Zlato jako součást masek na obličej

Jelikož je zlato zde lehce k dostání, stalo se běžnou součástí jejich životů. Používá se dokonce i do masek na obličej, kdy se smíchá zlato s banány a nanese na pokožku, pro níž je to podle zdejších obyvatel opravdu velmi prospěšné. Lidé tvrdí, že když se po pár minutách vsákne zlato do pokožky, zanechá na tváři úsměv.

Samozřejmě i zde se zlato bere jako investice, ale také je to obětina. Zlatem se zde platí, účty v bankách nejsou.