zápach z úst

Jak vyzrát na zápach z úst? Hodně pijte a používejte mezizu-bní kartáčky

Problémy se špatným dechem můžou velmi podkopat naše sebevědomí. Zápach z úst na veřejnosti patří mezi největší společenské faux pas. Přitom se s tímto problémem potýká mnoho z nás. Někdy je příčinou i onemocnění, například žaludku, jater nebo u cukrovky. Přinášíme pár rad, jak se nepříjemného problému zbavit.

Čistit, čistit a zase čistit

Nejlepší radou všech stomatologů v boji se zápachem úst je důkladná hygiena. Důležité je si čistit zuby opravdu pečlivě. Zapomínat nesmíme především na mezizubní prostory. Usazené a rozkládající se zbytky jídla totiž rozhodně příjemně nevoní. Problémem může být i náš jazyk. Jeho čištění bychom také neměli zanedbávat.

Hlídejte si, co jíte

Víte proč je náš dech po ránu nevábný? Na vině je sucho v ústech. To nás ale může potkat kdykoli během dne a nepříjemný zápach je na světě. Neměli bychom proto zapomínat na pravidelný pitný režim. Ideální je mít při sobě vždy láhev čisté vody. Pokud nás trápí špatný dech, musíme se podívat i na svůj talíř. Některé potraviny se nám můžou usazovat mezi zuby a zahnívat. Vyhýbat bychom se raději měli i aromatickým jídlům.

Cigarety raději ne

Zlozvyků jako je kouření se obtížně zbavuje. Motivací by ale mohlo být to, že se spolu s cigaretami rozloučíme i se zápachem z úst. Kouření má totiž nejen negativní vliv na naše zdraví a barvu zubů. Cigarety a tabák mají často na svědomí právě i zápach z úst!

Nechte si zkontrolovat ústa

Pokud dodržujeme všechny zmíněné rady, ale špatný dech nás stále neopouští, je potřeba odborná pomoc. Jak už jsme zmiňovali, většinou problém najdeme přímo v ústech. Zkušený stomatolog z kliniky Mediestetik naši dutinu prohlédne, vyšetří jednotlivé zuby,  odstraní veškerý plak, zubní kámen a případné zubní kazy. Právě tam totiž sídlí bakterie, které za nepříjemný zápach často můžou!