V jakých hotelech se natáčely slavné filmy? Ubytujte se v jednom z nich

V jakých hotelech se natáčely slavné filmy? Ubytujte se v jednom z nich

Jste milovníkem filmů? V tom případě byste určitě rádi navštívili místa, kde se děje ve filmech odehrávaly. Mnohé filmy se sice odehrávají třeba jen na ulicích, ovšem i po takových ulicích se můžete projít. Pokud se však chcete cítit více jako ve filmu, doporučujeme navštívit hotely, kde se odehrávaly děje slavných filmů. Určitě si vzpomenete minimálně na jeden snímek, v němž byl kulisou hotel.  

Pokud jste filmovým nadšencem, pak určitě máte seznam svých oblíbených filmů a víte, kde se jednotlivé záběry natáčely. Třeba se mezi vašimi oblíbenými filmy najdou i takové, v nichž sehrál svou roli i hotel. Hotely však často nejsou jenom postavěnou kulisou, ale jsou reálné, tudíž se v nich můžete ubytovat.  

Hotel Le Bristol 

K hotelům, které si zahrály ve filmech, patří také francouzský hotel nacházející se v Paříži jménem Le Bristol. Jedná se o jeden z nejlegendárnějších hotelů, který si zahrál například ve filmu Půlnoc v Paříži. Jedná se o unikátní hotel, kde se kloubí francouzská elegance se starými dobami. Tento hotel si rozhodně zamilujete, ale ještě předtím se na zmiňvoaný filmový snímek podívejte.  

Hotel Carlton 

Chyťte zloděje – to je skvělý film pocházející z roku 1956. Právě zde můžete vidět hotel, který je velmi elegantní a který se nachází v Cannes. Hotel nese jméno Carlton a přímo v hotelu si můžete zopakovat polibek u pokoje číslo 623, který jste mohli zhlédnout ve zmiňovaném filmovém snímku.  

Hotel Hyatt  

V Tokiu se také nachází hotel, který si zahrál ve filmovém snímku. Je to hotel Hiatt, který se objevil ve snímku zvaném “Ztraceno v překladu”. Důvodem, proč je děj filmu zasazen právě do tohoto hotelu, je to, že režisérka celého snímku se do hotelu naprosto zamilovala. Nechtěla tedy, aby se snímek odehrával kdekoli jinde na světě, musel se odehrávat v Tokiu ve zmíněném snímku.