Věci, které děláme s oblibou, ale které nám škodí

Věci, které děláme s oblibou, ale které nám škodí

Co děláte během dne? Jsou činnosti, které děláme více než jiné. Málokdo si však uvědomuje, že některé činnosti pro nás mohou být opravdu nebezpečné, i když se tváří naprosto prostě a obyčejně. Schválně se jeden den pozorujte, zjistěte si, co děláte, a posléze si potvrďte, jestli jednotlivé činnosti během dne nejsou pro vás a vaše tělo škodlivé. Vybrali jsme nejčastější denní rituály lidí, které jsou však pro jednotlivce velice škodlivé.  

Používáme antibakteriální mýdlo 

Když přijdeme z venku, většina lidí má tendenci si hned umýt ruce antibakteriálním mýdlem. Mnozí dokonce nosí antibakteriální krém, který si namažou na ruce vždy, kdy se dotknou něčeho, co mohlo být dříve uchyceno někým jiným. Jenže neustálé umývání rukou antibakteriálním mýdlem je spíše na škodu než k užitku. Čím víc ho budete používat, tím více se stanou některé bakterie odolnějšími. Posléze s nimi bude opravdu těžké svádět boj a vyhrát.  

Čistíme si neustále jazyk při čištění zubů 

Většina lidí žije v domněnce, že společně se zuby si musíme stejně čistit i jazyk. Jenže to je omyl. I když vás trápí častý zápach z úst, jazyk si moc nedrhněte, to vám nepomůže ani neprospěje. Jen si spustíte takzvaný dávivý reflex nebo způsobíte na svém jazyku povrchové zranění.  

Sprchovým gelem se musí umývat celé tělo 

Trávíte ve sprše mnoho času proto, že se zkrátka umýváte celí? Sprchovým gelem se nemusíte umývat od hlavy až k patě, stačí, když si umyjete jen partie těla, která během dne dostávají nejvíce zabrat. Máme na mysli pohlavní orgány, podpaží, chodidla, případně třísla. 

Musíme používat tyčinky při čištění uší 

Taktéž jeden velký omyl a činnost, která našemu tělu spíše škodí. Věděli jste, že tyčinkami do uší se zraní skoro dvacet procent uživatelů? Jsou i jiné způsoby, jak si efektivně vyčistit uši. Navíc vatovými tyčinkami si uši pořádně nevyčistíte, jen si maz posunete hlouběji do ucha, což není nic příjemného v budoucnu. Může to ostatně vést ke zhoršenému sluchu.