Tři fitness pomůcky na efektivní trénink

Tři fitness pomůcky na efektivní trénink 

Myslíte si, že abyste procvičili celé tělo a odtrénovali kvalitní trénink, musíte nutně do posilovny nebo utratit deseti tisíce za fitness vybavení a fitness stroje? Není to zcela pravda, samozřejmě, že v posilovně máte desítky variant cviků, možnost přidávání zátěže, možnost střídání cviků, ale v dnešním článku se podíváme na tři fitness pomůcky, díky kterým odtrénujete efektivní trénink i doma. Jedná se o trénink celého těla, takzvaný full body trénink, kterým procvičíte každou svalovou skupinu jedním nebo dvěma cviky. 

 Švihadlo 

První fitness pomůckou je klasické švihadlo, které poslouží k rozehřátí a ke kardio tréninku. Švihadlo je velmi efektivní „spalovač“ kalorií, skákáním přes švihadlo spálíte nejvíce kalorií (oproti jiným druhům kardia) a navíc posílíte vrchní část těla, zlepšíte koordinaci pohybu a zapracujete na lýtkových svalech.  

Nakládací jednoruční činky 

Druhou fitness pomůckou jsou nakládací jednoruční činky, které díky odjímatelnému závaží lze sestavit hned na několik váhových variant. S činkami odcvičíte hamstringy pomocí rumunských mrtvých tahů a zakopávání s činkou na zemi, kvadricepsy pomocí bulharských dřepů, výpadů, výstupů na bednu či goblet dřepů s jednou činkou, záda pomocí přítahů činek v předklonu či pulloweru s jednou činkou, prsa pomocí tlaků na prsa či rozpažování, ramena pomocí tlaků na ramena, upažování, zapažování, předpažování, triceps pomocí tlaků činky za hlavu či tricepsovými kickbacky a biceps klasickými bicepsovými zdvihy či kladivovými zdvihy.  

Velká nakládací činka 

Třetí fitness pomůckou je nakládací jednoruční činka – velká osa. S touto osou procvičíme opět celé tělo (viz. výše), ale můžeme zařadit také hip thrusty se zacílením na hýždě, dřepy či klasický bench press.