příroda

Tipy na přírodní krásy Česka, které musíte vidět!

Česká republika je plná krásných míst, která jednoznačně stojí za to vidět. Jedná se většinou o krásné unikátní památky, které v sobě nesou jakési tajemství, pověst či záhadu, jež vás nenechá v noci spát. V Česku však najdete také řadu unikátních přírodních míst, které jsou to první, co navštívíte při té pravé české turistické dovolené.

Jenže takových přírodních krás je u nás opravdu mnoho. Někteří lidé jezdí pravidelně na Lysou horu, jiní neustále navštěvují Krkonoše, někteří mají svého oblíbence skrytého v Šumavě. Je to různé a každý má svého favorita. Pokud se však poprvé vydáváte na takovou českou dovolenou nebo se rozhodnete na víkend odcestovat někam do krásných klidných přírodních českých míst, pak právě pro vás jsou následující tipy, které vás rozhodně nezklamou. Jaké tipy to jsou?

• Skalní most – Pravčická brána

Jestliže milujete turistiku do výšin, pak určitě budete vyhledávat hory a skály. Jejich vrchol je vždy naprosto dech beroucí. Své o tom ví i unikátní vrchol Pravčické brány, na který se sice nedostanete, ale jeho nádheru můžete pozorovat z jiných hezkých míst.  Právě tady se taky nachází několik univerzálních skalních útesů, mezi nimiž se nachází také i Skalní most této Pravčické brány. Na něj či k němu se dostanete hned po několika stezkách. Poblíž se nachází dokonce několik upravených vyhlídek, nad kterými se vám zatají dech.

• Tajemné propasti a ještě tajemnější jeskyně – Moravský kras

Pokud milujete jeskyně nebo propasti, pak se rozhodně podívejte do Moravského krasu, což je největší a zároveň i nejvýznamnější oblast právě těchto přírodních úkazů. Turisté zde vyráží například po loďce k podzemní říčce, aby se podívali na krásnou krápníkovou výzdobu mnoha jeskyní. K těm největším propastem se pak samozřejmě řadí Macocha, která je vlastně doslova největší propastí tohoto typu ve střední Evropě. Její dno je dokonce i součástí prohlídky a samotná propast je i volně přístupná.