Sportování „neleze” do rozpočtu. Jaké sporty jsou dostupné?

Sportování „neleze” do rozpočtu. Jaké sporty jsou dostupné? 

Už jste někdy slyšeli o tom, že sportování vede k pevnějšímu zdraví? I když se tomu nechce věřit, je to skutečně tak. Proto byste měli maximálně využít svůj volný čas k tomu, abyste sportovali. Možná si říkáte, že v současné době ekonomické krize byste raději vložili peníze do něčeho jiného, ale existují sporty, které „nelezou” do rodinného rozpočtu. Jaké sporty to jsou? 

Běh nebo obyčejná procházka 

Stejně jako sport vede k pevnějšímu zdraví, platí také, že tím nejlepším a zároveň nejpřirozenějším pohybem je obyčejná chůze. Člověk se nutně nemusí pohybovat ve fitness centrech, aby si mohl zacvičiti. Nemusí utrácet za vstup a doufat, že se na něj dostane řada na jeho oblíbeném cvičebním stroji. Jde to i jinak.  

Běh nebo procházka jsou věci, které můžete hravě zakomponovat do vašeho denního harmonogramu. Stačí si vymezit půl hodiny. Nestojí to ani korunu a praktikovat to můžete po celý rok. Pamatujte, neexistuje špatné počasí, jenom špatné oblečení.  

Online lekce cvičení aneb cesta, jak si dát do těla 

Nestojíte ani tak o kardio, jako o posilování? Máte pocit, že vaše tělo potřebuje celkově zpevnit, že jsou vaše svaly povadlé a bez pružnosti? Pak si pusťte YouTube – na různých kanálech zde naleznete cvičební videa, podle kterých si můžete pořádně dát do těla.  

Zatímco některé lekce jsou záležitostí pár minut, jiné se mohou protáhnout i na celou hodinu. Můžete si najít cvičení vhodné na bříško, ale také alternativy vhodné ke zpevnění nohou nebo zadečku. Možností je zkrátka a dobře celá spousta. 

Rotoped nebo běžecký pás u vás doma 

Pokud se nemůžete dokopat k pohybu venku a přemýšlíte, jak do svého života zakomponovat trošku pohybu, měli byste vsadit na rotoped nebo běžecký pás. Pořídíte ho za pár tisíc korun, ale mluvíme o jednorázové investici, která z dlouhodobého hlediska není tak nákladnou. Navíc využívat ji můžete kdykoliv a je jedním ze způsobů, jak efektivně zhubnout.