Šaty se nosí i na zimu. Jaké se řadí mezi trendy?

Šaty se nosí i na zimu. Jaké se řadí mezi trendy? 

Najít vyhovující šaty, které se ženě dostanou do středu pozornosti je někdy poněkud těžké. I proto se nabízí inspirace z aktuálních módních trendů, která shrnuje to nejlepší, co je na trhu nyní k dostání. A jelikož konec léta neznamená, že bychom se se šatičkami museli rozloučit, nabízí se otázka, co konkrétně pořídit do své sbírky? 

Trend mini délky 

Mini nebo maxi – dva délkové extrémy, kolem kterých se současná móda točí. V případě, že přemýšlíte nad koupí nových šatů o své sbírky, dívat byste se měli právě buďto po mini, nebo po maxi délce. I když by na zimu dávala větší smysl maxi délka, mini můžete snadno zkombinovat s punčocháči nebo kozačkami nad kolena. A tak je ve hře i mini alternativa.  

Hledejte ideálně takové, které jsou barevné a pestré. Letošní chladné měsíce nebudou pochmurné po módní stránce. Naopak. Jejich barevnost a pestrost nebude znát mezí. Když navíc mini šaty doplníte třeba i pestrou kabelkou, zaujmete se stoprocentní pravděpodobností. 

Když je zima, tak dlouhý rukáv 

Pokud vám přece jenom nejsou mini šaty po chuti, můžete vsadit na alternativy s dlouhým rukávem. Ty budou během zimy v popředí. Místo romantických šatů z recyklovaného materiálu však dejte přednost úpletovým modelům, které hezky sedí na tělo a které vás zahřejí v případě, že jsou vyrobené z přírodních tkanin.  

Navíc tento typ šatů se hodí prakticky pro jakoukoli příležitost. Stačí je sladit jen s adekvátními, odpovídajícími doplňky. 

Zavinovačky pro všechny typy postav 

Chcete nosit šaty, ale vaše postava je výslovně proti? Nemusíte se vidiny krásné róby vzdávat, stačí najít jeden jediný typ, kterým jsou zavinovací šaty. Stejně jako košilové lichotí jak ženám s větším nebo menším poprsím, také zamaskují i širší boky, protože upoutají pozornost na vaše přednosti. 

Opět je vhodné dát přednost barevnému vzoru, ale pokud vás to táhne spíše k neutralitě, ta je nadčasová a nikdo nebude mít nic proti.