Jak bojovat s puchýři pomocí babských rad

Jak bojovat s puchýři pomocí babských rad 

Puchýře se na našich nohou mohou objevit z mnoha důvodů. Zatímco někdy jsou jim na vině nekvalitní boty, jindy vznikají například proto, že jsme zdolávali skutečně dlouhou túru. Ať už za jejich vznikem stojí cokoliv, pořád mluvíme o bolestivé záležitosti, kdy se svrchní část kůže odděluje od hlubší části a vytváří se malá dutina, která obsahuje takzvaný tkáňový mok nebo zánětlivý výpotek. jelikož mluvíme o velmi bolestivé záležitosti, je nutné proti puchýřům co nejdříve zakročit.  

Hlavně nepropichovat 

Většina lidí automaticky sahá po jehličkách a jdou si puchýř propíchnout. Tou základní radou, jak vyzrát na puchýře, však je – nepropichovat. Pokud se vám puchýř na noze nebo jinde objevil, dejte například šanci obkladům z ricinového oleje nebo jablečného octa.  

Právě to jsou první babské rady, které v boji proti puchýřům dokážou efektivně zakročit. Celkově totiž pokožku změkčují a účinně místo dezinfikují. Ricinový olej navíc pomáhá vstřebat onu tekutinu z puchýře, čímž se problém vlastně úplně eliminuje. 

Obyčejně neobyčejná vazelína 

Co má každý doma je vazelína. Obyčejně neobyčejná vazelína dokáže pomoct i v tomto případě, nefunguje pouze na suchá místa. Je tou první záchranou v okamžiku, kdy se přece jenom stane, že puchýř praskne. Vzniklou ránu je nutné dezinfikovat a také ji promazávat, což všechno udělá právě ona vazelína.  

Navíc pomocí vazelíny budete moct udržovat pokožku mastnou, puchýř se tím pádem nijak nezatrhne a urychlí se celkové hojení. 

Starý dobrý měsíček 

Kromě vazelíny také můžete vsadit na bylinky, konkrétně na starý dobrý měsíček, ze kterého si stačí udělat odvar. Do odvaru poté namočíte například vatový tamponek a přiložíte na postižené místo. Puchýř tímto způsobem také několikrát denně potírejte.