I chůzí můžete zhubnout. Jak?

I chůzí můžete zhubnout. Jak? 

Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem vůbec. A tak se nelze divit tomu, že je nutričními konzultanty tak doporučovaná. Můžete při ní totiž stejně dobře zhubnout jako při jakémkoli jiném pohybu. Abyste však docílili ještě o chlup efektivnějšího spalování kalorií při chůzi, vyplatí se vsadit na několik triků, které počet spálených kalorií ještě znásobí. Co konkrétně dělat a co nedělat? 

Chodíte? Tak rychleji, rychleji! 

Při procházkové chůzi toho příliš nezhubnete, ale když „kopnete do vrtule”, rázem i počet spálených kalorií vystřelí z nuly na sto. Je to zkrátka staré známé pravidlo – čím rychleji chodíte, tím více spálených kalorií bude.  

Ze statistik vyplývá, že průměrná rychlost chůze u dospělého člověka je zhruba pět kilometrů v hodině. Pokud se dostanete na číslo sedm až osm, spálíte tím třeba až 500 kalorií za jednu jedinou hodinu. Běžně se počet spálených kalorií pohybuje okolo tří set.  

Jiné tempo, jiný terén 

Chodit neustále po jedné a téže trase vám nebude přinášet výsledky. To je však věc, která je jasně stanovená a známá. Když budete dělat každý den tu stejnou věc, nedostaví se změna. Proto pokud se chůzí snažíte zhubnout, snažte se střídat všechno, co střídat lze, a to tempo, tak i terén.  

V případě chůze se nebojte ji protkat s takzvaným indiánským během (chvíle chůze, chvíli poklus). A nebojte se procházet své město všemi různými směry (někdy do kopců, jindy po rovině). 

Závaží s sebou! 

Pokud chcete z této sportovní aktivity vytěžit maximum, můžete si s sebou vzít také závaží. Bude to podobné jako posilování v posilovně, nemyslíte? V současné době existují speciální zátěže kotníků, případně zátěže zápěstí, které vám mohou každodenní zcel běžnou aktivitu trochu ztížit.  

Ano, i se závažím budete více spalovat. Vždyť se ze samotného pohybu stane náročnější činnost. Navíc tím velmi efektivně zapojíte a zároveň také posílíte svalstvo.