Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané. To je letošní svatební hit

Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané. To je letošní svatební hit

Vzpomínáte si na nádhernou pohádku pocházející z rukou pana Vorlíčka, který, bohužel, nedávno zemřel? Právě v této unikátní pohádce se dává hádanka: “Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane. Kdo je to?” Pokud budete mít chvíli, opět si tuto nestárnoucí pohádku, ve které je všechno, co pohádka musí mít, pusťte, ovšem vezměte si z ní víc než jen požitek a dobrý pocit. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané – to je totiž i letošní svatební hit. Pokud se letos chystáte vdávat, zaměřte se na šaty s vlečkou, které mají stříbrné prvky.

Zcela bílé šaty letos nejsou hitem ve svatebním světě. Letos je třeba trochu zazářit, milé nevěsty. Proto si v půjčovně svatebních šatů raději vyberte takové, které se trochu třpytí, respektive které oplývají stříbrem. Právě to je totiž letošní svatební hit.

Jak dlouhá má být vlečka?

Vlečka na svatebních šatech rozhodně nemusí být dlouhá, jen zkrátka musí být. Nemusíte být jako ženy z britské královské rodiny, které měly vlečky několikametrové, vám stačí krátká, sotva půlmetrová bude klidně stačit.

Mít vlečku neznamená, že musíte mít zároveň úzké šaty, s nimiž je vlečka často spojována. Můžete mít šaty i bohatší, robustnější a větší, nikoli uzounké. Pokud neoplýváte zrovna štíhlou postavou, opravdu nezoufejte. Vlečka je dnes součástí různých druhů šat.

Stříbro ať se leskne a třpytí

Co se týče stříbrných prvků, ideální bude, pokud budou do šatů našité krásně se třpytící stříbrné perličky nebo jiné podobné stříbrné aplikace. Neuděláte letos krok stranou ani se šaty, do nichž jsou zakomponovány stříbrné nitě.

Pokud si nemůžete vybrat z šatů se stříbrnými prvky, zvolte tedy šaty celé bílé, ale stříbro mějte třeba v podobě diadému či korunky, který budete mít na hlavě. Nebo se snad bude třpytit hustý závoj, který vám muž u oltáře zvedne?