sukně v módě

S podzimem sukně v módě nekončí. Naopak je třeba je mít! Hlavně ty dlouhé

Mysleli jste si, že s příchodem chladnějších podzimních dnů se budete muset zbavit všech sukní a šatů, které jste si během léta nakoupili? Naštěstí podzim ještě není proti sukním, tudíž si je klidně v šatníku ponechejte. Dokonce uděláte dobře, když začnete během podzimu sukně častěji nosit, konkrétně dlouhé sukně sahající až ke kotníkům jsou aktuálně v kurzu. Nepleťme si je však s klasickými dlouhými maxi sukněmi, zatímco maxi sukně jsou dlouhé po kotníky a jsou volné, vlají a nedělají hezkou postavu, dlouhé sukně ideální na podzim jsou krapet vypasovanější, nepřidávají postavě na kilech.

Abychom navíc předešli předsudkům, dlouhé sukně, které nyní naleznete hojně v obchodech, mohou nosit i ženy, které jsou menší postavy. Stačí si nazout jen vyšší botky, které postavu naopak opticky zvýší, a je vyhráno. Nedívejte se tedy na svou postavu, zkrátka a dobře jen investujte a noste ji.

S čím dlouhou sukni kombinovat?

Jelikož je podzim, k dlouhé sukni si nestačí vzít úzký top na ještě užších ramínkách. Je třeba zvolit vhodný teplejší vršek. Pokud jste chtěli sáhnout po dlouhých kabátech, nedělejte to. Úplně tím zamaskujete sukni, která potřebuje vyniknout. Vhodnější jsou kratší bundičky. V případě teplého počasí je možné nosit krátké džínové bundy, pokud se pod ně obleče top s dlouhými rukávy, stejně tak jsou vhodné bombery, které jsou opět letos in.

Nebojte se vrstvení

Mnohé módní designérky jsou toho názoru, že by se neměly ženy bát vrstvení. Pokud tedy obléknete dlouhou sukni, přidejte k ní košili a na košili klidně oblékněte ještě mikinu nebo svetřík, který nebude košili zcela zahalovat. Také je povoleno tričko, na které se přetáhne jiný tip na úzká ramínka, čímž se dosáhne typického retro stylu.

I kombinace s objemným svetrem je poutavá

Sukni si můžete dovolit zahalit jen mírně, nejlépe uděláte, když zvolíte huňatý svetřík, který bude sahat maximálně pod zadeček.