bolestivé kuří oko

Jak s pomocí babských rad odstranit bolestivé kuří oko?

Většinou ženy se trápí s takzvaným kuřím okem. Jedná se o poměrně bolestivou záležitost, která se mužům skutečně vyhýbá. Nejčastěji se kuří oko objevuje tehdy, kdy nosíme špatnou, nepohodlnou obuv. A jak už bývá zvykem, objeví se vždy, když o něj nejméně stojíme. Jelikož se kuří oko nejčastěji zaměňuje s bradavicemi, je třeba si kuří oko představit. Jedná se o kožní výstupek, který se nejčastěji objevuje na chodidlech. Je žlutošedé barvy a jeho velikost jsou maximálně dva centimetry v průměru.

Také je třeba zmínit si rozdíl mezi zmiňovanými kuřími oky a bradavicemi. Jak jsme zmínili, tyto dva zdravotní problémy jsou velice často zaměňovány. Zatímco kuří oka se vyskytují převážně na chodidlech a nejsou přenosná, bradavice přenosná jsou, a to dotykem. Navíc se mohou objevit na každé části našeho těla.

Rizikovou skupinou jsou hlavně lidé, kteří tráví hodně času ve stoje. Stejně tak se kuří oka často objevují lidem, jež trápí ploché nohy nebo které trpí deformacemi, jako je třeba vybočený palec.

Jak se zbavit kuřího oka s pomocí lékárny

Samozřejmě kuří oko není nic, s čím se nedá zatočit. Nejdříve si prozraďme, jak nám může pomoct lékárna. V lékárně je možné zakoupit si náplasti s kyselinou salicylovou, která kuří oka nadobro zničí.

Jak se zbavit kuřího oka s pomocí babských rad

Ovšem nemusíte chodit do lékárny, když vás kuří oko trápí. Můžete si ho vyléčit i s pomocí toho, co máte doma v kredenci. Už naše babičky věděli, že zázračným spojením je cibule a ocet. Nejen, že tento obklad pomáhá proti štípancům od vos či včel, ale také dokáže obklad z cibule a octa zatočit s nehezkým kuřím okem.

Pomoc také může namáčení do horké vody, kdy se kuří oko odmočí. Zdravotní nepříjemnost je taktéž možné natírat si pastou, která je složena ze soli a třtinového cukru nebo s pomocí jasmínového květu, který si rozemelete na kaši.