Proč navštívit Skotsko?

Proč navštívit Skotsko?

Jelikož se nám konečně znovu otevírají brány prakticky do všech států, byl by doslova hřích, kdybychom volné chvilky strávili v posteli s knihou. Raději bychom si měli sbalit pár švestek a vydat se za novým dobrodružstvím. Co třeba takové Skotsko?  

Pokud patříte mezi vášnivé cestovatele, jistě máte na svém wish listu i tuto, na první pohled velice drsnou, zemi. Destinace je zajímavá svou historií, která v člověku dokáže vyvolat už při jejím čtení veliké napětí a o to větší očekávání. Pojďme si prozradit několik hlavních důvodů, proč se podívat právě sem.  

Středověká architektura, která bere dech 

Pokud se vydáte do Skotska, rozhodně byste neměli zapomenout fotoaparát nebo alespoň kvalitní mobilní telefon. Co totiž budete dělat prakticky neustále, je focení. Skotsko je totiž plné zajímavé architektury. Snoubí se zde různé architektonické slohy, které uplynulé dějiny přinesly. Najdete zde budovy v románském slohu, také nádherné katedrály v Edinburghu i středověké gotické stavby.  

Jinými slovy po této stránce budete maximálně spokojeni! 

Tajemná jezera, která vás nenechají klidnými 

Při toulkách Skotskem se rozhodně nezapomeňte podívat k jezeru Lochness. Mluvíme o jednom z nejznámějších, jež je opředené tajemstvím. A to není jediné. Pokud se však vydáte právě k němu, váš úkol bude znít prostě – najít nebo alespoň zahlédnout Lochnesskou příšeru! 

Jestli zde opravdu žije nebo jestli ne, to už musíte zjistit sami. Výlet sem však bude skvělý, ať už je pravda kdekoliv, protože místo je doslova magické.  

Whisky teče všude proudem 

Skotsko je podobně jako Irsko proslavené svými hospodami a podobnými podniky, ve kterých se kromě lahodného piva podává skotská voda živá, a sice whisky. Pravděpodobně vám po dlouhém, celodenním výletu doslova vyprahne v ústech, proto žízeň zažeňte alkoholickým nápojem, jenž zde chutná naprosto jinak.  

A když už budete u toho pití, nezapomeňte konečně rozlousknout spor, jestli se má whisky destilovat jednou nebo dvakrát či třikrát.