přírodní úkazy

Poznejte tři nejkrásnější přírodní zázraky Česka

Cestování do zahraničí je jistě skvělé, přesto pokud nemáte procestované Česko, pak ještě dobře zvažte, kam se letos vydáte na dovolenou. Vždyť i Česko je plné krás, které nám doslova tají dech. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli letos místo stále stejného moře se nevydáte raději někam do přírody. Vždyť právě příroda v sobě nese ten nejlepší odpočinek a není klidnějšího místa, než nějakého právě v přírodě.

Pakliže jste se tedy rozhodli pro typickou českou dovolenou, určitě si sháníte ubytování, pokud už víte, kam se podíváte. Jestliže ještě nevíte, kam by vás to táhlo, zkuste se nechat inspirovat následujícími tipy, které přináší naprosto to nejlepší, co v Česku najdeme. Jedná se o nádherná místa, která stojí za to vidět a která stojí za to navštívit, tím si rozhodně můžete být jisti.

1. Poušť je i v Česku, konkrétně v jižních Čechách

Jestliže vás zahraničí lákalo hlavně proto, že tam najdete nějakou krásnou poušť, jíž se můžete brodit, pak nikam nejezděte. Zkuste to raději s tou českou pouští, která se nachází v jižních Čechách. Právě zde se nachází obrovská síť rybníků, ale hned kousek dál se paradoxně rozkládá jedno z nejsušších míst naší republiky. Písečný přesyp u Vlkova opravdu připomíná krásnou malou poušť. Je to jakási písečná duna, na níž rostou vzácné suchomilné rostliny a různí teplomilní druhové hmyzu.

2. Přírodní nádhera v centru Prahy

Málokdo by řekl, že se i v hlavním městě může skrývat taková krása, jakou je Prokopské údolí. To je opravdu jedna z nejkrásnějších přírodních rezervací z nás. Přímo zde se zkoumala prvohorní naleziště. Dnes je z těchto míst oáza klidu a je opravdu nádherná.

3. Toužíte po pralesu? Navštivte ten boubínský!

Jestli se rozhodnete trávit čas na Šumavě, pak se rozhodněte navštívit Boubínský prales, kde stromy obvykle dosahují až padesáti metrů. Po pětasedmdesátých letech se z tohoto pralesa stala národní přírodní památka a zvětšila se do nynějších 666 hektarů. Na vrcholu kopce se nachází turisty opravdu velmi oblíbená rozhledna.