nejsilnější příběh formule 1

Nejsilnější příběh Formule 1. Připomeňte si Nikiho Laudu- závodníka s velkým srdcem.

Formule 1 bývá velmi sledovaným sportem. Mnohým nezasvěceným se zdá, že se jedná o pouhé nezáživné a stereotypní kroužení, které při sledování v televizi připomíná pohled na dětskou autodráhu. Opak je ale pravdou. Formule 1 nabízí vskutku vzrušující podívanou. Na dráze se odehrávají nelítostné souboje v nebezpečné rychlosti.  Právě soupeření, adrenalin způsobí, že na trati i mimo ní se odehrávají velmi emotivní příběhy.

Příkladem může být příběh Nikiho Laudy, který dal vzniknout velice úspěšnému filmu s názvem Rivalové. Film pojednává o soupeření a charakterech Nikiho Laudy a Jamese Hunta.

Niki Lauda byl ve světě Formule 1 legendou. Jednalo se o velice zodpovědného a talentovaného jezdce, který znal svůj monopost do posledního šroubku. Sám navrhl mnoho úprav, díky kterým se jeho vozidlo stalo rychlejším. Na rozdíl od jiných jezdců žil spořádaný život a jeho vztahy stabilní a pevné. Postupně se vypracoval ve skvělého jezdce, který za tým Ferrari několikrát ovládl celý šampionát.

  1. srpna roku 1976 měl Niki ošklivou nehodu. Již v kvalifikaci, která závodu předcházela, havaroval jiný závodník. Deštivé počasí zapříčinilo, že dráha byla velmi kluzká. Niki Lauda svolal před závodem všechny jezdce a navrhl, aby bylo prosazeno zrušení závodu z důvodu nebezpečnosti. Ostatní jezdci se mu ale vesměs vysmáli a závod se tedy konal. Během závodu ošklivě havaroval a jeho vůz vzplál. Lauda zůstal uvězněn v plamenech. Zázrakem se mu podařilo přežít. Jeho tvář a jeho tělo byly touto nehodou navždy poznamenány.

Pouhých 42 dní po nehodě už Niki Lauda opět závodil. A ukázal tak, že má srdce bojovníka. Jeho největší soupeř James Hunt se sice onen rok stal šampionem, ale zvítězil o pouhý jeden bod. James již dokázal sám sobě a všem ostatním, že na titul má. Netoužil po dalších výhrách ve Formuli 1. Ukončil kariéru a dále si užíval bohémského života.

Niki Lauda následně se stejnou zodpovědností a dravostí závodil ještě po několik sezón. Po ukončení kariéry se věnuje své ženě.