Nejzajímavější ostrovy na světě. Který v příštím roce jednoznačně navštivte?

Nejzajímavější ostrovy na světě. Který v příštím roce jednoznačně navštivte?

Plánování dovolené je oblíbenou aktivitou mnoha lidí. Zatímco někteří jezdí každý rok na jedno a to samé místo, jiní rádi dávají přednost nevšedním destinacím, kde ještě nebyli ani oni, ani jejich přátelé, s nimiž letní dovolené tráví. Pokud se řadíte do druhé skupiny, prozradíme vám několik zajímavých ostrovů, které stojí v příštím roce jednoznačně za navštívení. 

Madagaskar je zcela jiný svět 

Lákala vás někdy Afrika? Nemusíte jezdit do jejího středu, ale pouze do okrajových částí. Zde se také nachází jeden z nejhezčích a nejzajímavějších ostrovů na světě – Madagaskar. Jedná se o čtvrtý největší ostrov na světě, který patří k africkému kontinentu a leží v Indickém oceánu. Znát ho můžete hlavně díky stejnojmenné animované pohádce, která si našla cestu do srdcí dospělých i dětí. 

Kromě endemické fauny a flóry zde můžete vidět také nádherné baobaby i desítky druhů lemurů. Třeba se vám mezi nimi podaří najít onoho krále Jelimána ze zmiňovaného animáče. 

Alcatraz způsobuje husí kůži 

Pokud se budete nacházet v Americe, rozhodně byste měli navštívit také zdejší ostrov, který není ani největším, ani nejmenším, ale je tím nejobávanějším. Mluvíme o Alcatrazu, kde sídlí jedno z nejhrozivějších vězení na světě. Ostrov leží uprostřed Sanfranciského zálivu a dnes je především turistickou atrakcí.  

V minulosti to však bylo místo, kde byl zavřen například pověstný vězen Al Capone nebo řada dalších lumpů. Ve své době se říkalo, že z tohoto vězení se nedá uprchnout. 

Kuba se vám dostane pod kůži 

Když se přesunete trochu níž, můžete navštívit Kubu – ostrov sídlící v Karibiku, který se vám doslova dostane pod kůži. Každou jednu minutu si budete připadat, že jste se jistě přemístili v čase. Kubánci hrají běžně na ulici karty, tančí se zde, popíjí – na první pohled to vypadá, že zde neexistuje stres ani strach o budoucnost.