Jak se připravit na očkování proti covidu?

Jak se připravit na očkování proti covidu?

Očkování proti onemocnění, které způsobilo celosvětovou pandemii, je nyní velkým tématem. A i když se mezi námi najde stále hodně odpůrců, většina již svou “tečku” přece jenom má. Anebo se k tomuto kroku alespoň chystají. Jestliže jste také na této straně barikády a očkování proti koronaviru vás čeká, prozradíme vám, jak se na to co nejlépe připravit. 

Posilněte svou imunitu a obranyschopnost 

Stejně jako očkování proti všem ostatním onemocněním, i očkování proti covidu může zatřást s lidskou imunitou a obranyschopností. Než se tedy vydáte pro injekci, posilněte se právě po těchto stránkách. Zakomponujte do svého denního jídelníčku více vitamínů, konkrétně tedy vitamin D a C, a doplňte i řadu dalších látek, jako je zinek, omega-3 mastné kyseliny a podobné.  

Velmi důležité je nastolit ve svém těle celkovou rovnováhu (zejména pak střevní mikroflóry). 

Kvalitní spánek ať předchází plánovanému očkování 

Každý člověk ví, na který den mu očkování spadá. Proto se na něj může připravit i po stránce odpočinkové. Důležité je se hlavně dobře vyspat, proto den před plánovaným očkováním jděte spát o něco dříve, než jste zvyklí. Rozhodně neponocujte, pakliže víte, že budete muset na druhý den poměrně brzy vstávat. 

Jestliže vám dělá problém usínání, nabízí se využívání bylinek, jako je meduňka, chmel, také levandule nebo kozlík. Existují i další přípravky pro klidný spánek, nejen čaje ze zmiňovaných bylinek. 

Počítejte s vedlejšími účinky 

A také se na očkování připravte po psychické stránce. Je důležité si uvědomit, že každé očkování vyvolává nějaké vedlejší účinky a ani v tomto případě tomu není jinak. Může dorazit únava, také bolesti hlavy či bolesti v místech vpichu. Dokonce člověku může vyskočit teplota, což je také jeden z běžných vedlejších účinků očkování obecně, který však za pár hodin zase zmizí. 

Připravte si však vodu, která zažene jak případnou bolest hlavy, tak napomůže k anulování teploty.