Místa, která ze světa za chvilku zmizí. Navštivte je dříve, než se ztratí z mapy

Místa, která ze světa za chvilku zmizí. Navštivte je dříve, než se ztratí z mapy

Cestování je krásná záležitost. Lidé cestují kvůli zážitkům, ochutnávají cizí gastronomii, užívají si jen toho, že někde jsou a že mohou poznávat okolní svět. V souvislosti s cestováním vždy zvažujeme, kam se podíváme. Přece jen existuje mnoho krásných míst, kam se vyplatí zajet se podívat. Pokud máte seznam míst, která chcete vidět, doporučujeme navštívit nejdříve ta, která se z mapy světa pomalu, ale jistě ztrácí. 

Ano, hromada krásných míst se pomalu, ale jistě vytrácí ze světa, na vině je však mnoho faktorů. Vezměme si třeba takové Benátky, ty tu pravděpodobně za padesát let už nebudou, jelikož se zcela potopí. Benátky však nejsou to jediné místo na světě, které se pomalu, ale jistě ztrácí z mapy světa. Jaká místa tedy vidět dříve, než zcela zmizí? 

Mrtvé moře 

O Mrtvém moři se ví, že je tak slané, že se v něm dá sedě a číst si. Rozhodně to vyzkoušejte dříve, než zcela zmizí z povrchu zemského. Mrtvé moře za posledních čtyřicet let bylo zmenšeno o jednu třetinu, a to proto, že je voda, která do Mrtvého moře přitéká, používána v průmyslu a také v zemědělství.  

Velký bariérový útes 

Když potápění, tak jedině u Velkého bariérového útesu, což je největší korálový útes na světě. Bohužel stále narůstající teploty a také znečišťování oceánské vody ho výrazně ohrožují. Korálový útes začíná postupně bělet, zbělet může až na svých třiadevadesáti procentech.  

Prales v Konžské pánvi 

I deštné pralesy jsou stále ohroženější. Například prales v Konžské pánvi je ohrožen nelegální těžbou dřeva. V posledních letech zde zmizelo přes milion čtverečních mil dřeva, podle všeho by do roku 2040 měl prales zmizet úplně, pokud to tak nadále bude pokračovat.  

Ledové stěny na Kilimandžáru 

Už do roku 2022 by měl zmizet i ledovec, který je nyní k vidění na nejvyšší hoře Afriky, a sice na Kilimandžáru. Zdejší ledové stěny jsou důvodem, proč mnozí horolezci jdou až nahoru. Nyní už nebudou mít důvod, proč nahoru vystoupat.