Kiting je sport, který vám dá svobodu během celého roku

Kiting je sport, který vám dá svobodu během celého roku

Myslíte si, že už jste v životě vyzkoušeli snad všechno? Možná vám ještě jeden sport do vaší sbírky chybí. Co byste řekli tomu zalétat si s drakem? Víte, kde všude se můžete prohánět?  

Začátek na sněhu?  

Kitingové kurzy se pořádají během celého roku. I v dnešní době lze kurz absolvovat v minimálním počtu lidí, nebo si rovnou vybrat kurz individuální. A je úplně jedno, v jaké roční období začnete. Pokud se ještě někde objevují zbytky sněhu, můžete si domluvit výcvik někde v okolí vašeho bydliště, nebo si za touto kratochvílí vyjet na nejbližší kopce. Co budete potřebovat? Z vaší strany jen chuť se něco nového naučit a ideálně vlastní lyže nebo snowboardové prkno.  

V létě na vodě 

Kiting má většina lidí u nás spojený s pobytem u moře, kdy se v určeném místě letoviska pohybovali lidé na surfovacím prkně a snažili se jezdit sem a tam po moři. Nad sebou měli draka – kluzák. Padák, který je dostatečně nosný, abyste s ním mohli brázdit moře. Odveze vás, kam si budete přát. Podobně jako při zimních radovánkách je dobré se vybavit kvalitní helmou a dobře přemýšlet, v jakém počasí se na vodu vydáte. Běžně můžete jezdit i na přehradách a rybnících.  

Celý rok na zemi 

Sotva na jaře sleze sníh, kitingoví nadšenci mění své vybavení. Dávají vale snowboardovým botám a lyžákům s lyžemi. Nastupuje landkiting. A zde máte hned dvě možnosti. Buď se budete po zemi pohybovat na mountainboardu, tedy na prkně s velkými kolečky, nebo zvolíte o něco pohodlnější variantu. Tou je buggyna. Pohodlné vozítko o třech kolách vás za pomocí draka doveze, kam si budete přát. Zde je dobré kromě helmy ještě přibalit do výbavy pořádné kolenní chrániče.  

Chcete se povozit s pomocí draka? Můžete. A to po celý rok. Je na vás, zda začnete na sněhu, na vodě, nebo třeba na trávě. Tenhle koníček vás chytne a zřejmě vás už nepustí. Je to čirá svoboda.