Když do Karibiku, tak na nejkrásnější ostrovy. Jaké to jsou?

Když do Karibiku, tak na nejkrásnější ostrovy. Jaké to jsou?

Řada lidí aktuálně přemýšlí o tom, kam se vydá v létě. Léto je přece synonymem letních dovolených a žádný člověk si nechce nechat dovolenou ujít. V případě, že patříte k lidem, kteří se chtějí dostat na nějakou krásnou dovolenou, máme pro vás tip. Co se vydat letos do Karibiku? 

Do Karibiku se necestuje každý den, protože letenky nepatří zrovna k nejlevnějším. Jestliže vás však omrzelo neustálé cestování do Chorvatska nebo Itálie, měli byste zvážit zajímavější a krásnější destinaci, kterou je právě Karibik.  

Karibik je však obrovské množství ostrovů, proto se podívejme na některé z nich, které jsou krásnější než jiné. Do jakého konkrétního ostrova se zamilujete vy? 

Grenada 

Jedním z vůbec nejzajímavějších ostrovů Karibiku je ostrov Grenada, který má naprosto vše, co byste od dovolené v Karibiku očekávali. Tomuto ostrovu se mimo jiné říká také ostrov koření, a to hlavně proto, že se zde pěstuje celá řada koření, jež používáte v kuchyni dnes a denně. Například se zde pěstuje koření zvané muškátový květ nebo skořice či zázvor, který je první záchranou při chřipce nebo nachlazení.  

Kromě toho, že je to ostrov koření, je to také místo jako dělané pro prozkoumávání podmořského světa. Potápění je zde opravdu zážitkem, ostatně o tom se musíte přesvědčit sami.  

Guadeloupe 

K dalším krásným ostrovům Karibiku patří ostrov zvaný Guadeloupe. Přezdívá se mu mimo jiné ostrov ananasu, jelikož právě zde najdete ananas na každém rohu. Zejména jeho milovníci si tak přijdou na své. Pokud byste hledali místo, odkud ananas pochází, Guadeloupe by byla odpověď.  

Svatá Lucie 

Pokud vás láká spíše dobrodružství, měli byste se vydat na Svatou Lucii, kde najdete rovnou dvě sopky, a to Velký a Malý Piton. Jedná se o sopky, které už nevybuchují, poslední erupce byla zaznamenána v osmnáctém století.