Chyby, které nám dnes a denně poškozují zdraví

Chyby, které nám dnes a denně poškozují zdraví

Věděli jste, že se během našeho života dopouštíme několika chyb, které razantně a negativně ovlivňují naše zdraví? Chyb je opravdu mnoho, bohužel si je uvědomíme až velice pozdě. K našim největším chybám patří především závislosti, a to závislost na alkoholu nebo závislost na drogách. Drogy však v tomto případě vnímejme, prosím, jako cigarety a také jako sociální sítě, které nám naše zdraví značně vysilují. To, že cigarety nebo zmiňovaný alkohol škodí, víme, ale u sociálních sítí si to vlastně ani neuvědomujeme. Jenže je skutečně pravdou, že třeba takový Facebook je jedním z největších zabijáků našeho pevného zdraví. 

Alkohol, cigarety ani Facebook či obecně sociální sítě nejsou však jedinými zabijáky našeho pevného zdraví. Našli bychom celou řadu dalších chyb, kterých se dopouštíme během našeho života a které stojí za tím, že naše zdraví je ochablé a ne příliš pevné. 

Opalování

Zejména ženy by doslova zabíjely pro krásně opálenou pokožku. Žádná si nechce připadat jako majitelka Vápenek, proto se snaží pravidelně vystavovat svou kůži na sluníčko. Jenže opalování je jedna z chyb, kterých se během života dopouštíme a které mají negativní dopad na naše zdraví. Právě opalování totiž zvyšuje zranitelnost pokožky, která najednou rychleji stárne. Opalování má také za následek zvýšené riziko toho, že onemocníte rakovinou. 

Až příliš málo vody

Dodržovat pitný režim se musí. Nechápejte to však tak, že se pitný režim dodržuje alkoholem nebo sladkými sycenými nápoji. Abyste měli své zdraví opravdu pevné, měli byste pít vodu čistou, z kohoutku, které tělo potřebuje pro očištění organismu a pro odplavení tělu škodlivých látek, které jinak nevědí, jak se dostat ven. 

Nepravidelná strava

I nepravidelná strava je naším největším zabijákem. Pokud vynecháte jídlo v době, kdy má dojít k obvyklému příjmu, tělo si začne ukládat zásoby, které se projeví nejen na vaší postavě, ale také na vašem zdraví.