Jak vybrat raketu na squash

Jak vybrat raketu na squash

Milujete kolektivní sporty a rádi byste začali pravidelně s bandou přátel hrát třeba squash? K tomu však potřebujete mít raketu, bez rakety squash hrát bohužel nemůžete. Jenže otázkou je, jaká raketa je pro vás ta správná? Abyste si vybrali ideální raketu přímo pro vás, nechte si poradit od nás. Přesně víme, jakou raketu potřebujete.  

Než se však vydáte do prodejny se sportovními potřebami, musíte si zodpovědět jednu důležitou otázku, a sice v jakém stylu squash hrajete. Jestli máte v zálibě především technický styl, pak upřednostňujete techniku před sílou. Pokud preferujete především univerzální styl, pak hrajete se sílou, ale na techniku nezapomínáte. A jestliže jste spíše útočný styl, využíváte pravděpodobně především sílu, a tak budete potřebovat raketu s vyvážením do hlavy.  

Parametry, které při výběru rakety na squash sledovat 

Pokud se rozhodnete chodit na squash pravidelně, doporučujeme vám sledovat několik základních parametrů. Je třeba myslet na pružnost rakety. Pružností se rozumí ohyb rakety při kontaktu s míčkem. U raket je vyžadována spíše jejich tuhost, hráč díky tomu dokáže razantněji a přesněji odehrát svůj tah.  

Dalším parametrem, který je třeba sledovat, tak je vyvážení. Právě rozložení hmotnosti v raketě má vliv na intenzitu úderu. Nejčastěji se využívá vyvážení na střed, vyvážení do hlavy se však používá při zmiňovaném útočném stylu, kdy preferujete především sílu.  

Při vybírání matrace sledujte také hmotnost a délku rakety. Standardní délka rakety bývá zhruba 685 milimetrů, což je maximální povolená délka v mezinárodních pravidlech. Hmotnosti se pohybují různě, najdete rakety ultralehké i rakety těžké z hliníku. Těžké raky jsou určené spíše pro rekreační hru, lehčí ocení techničtí hráči.  

Omotávka kolem rukojeti zajistí komfort při hře 

Každá raketa na squash má zajímavou omotávku na rukojeti. Ta zajišťuje maximální komfort při hře. Raketa díky omotávce neklouže. Ideální bude, když bude omotávka pohlcovat i vlhkost a když bude tlumit nárazy.