Nachlazení nás zbaví potraviny. Ale jaké?

Nachlazení nás zbaví potraviny. Ale jaké?

Trápí vás nepříjemné nachlazení? Dostihla vás rýma, která vám brání v jezení? Nachlazení je opravdu velice nepříjemné, mnozí lidé říkají, že je to daleko nepříjemnější záležitost než jakékoli jiné onemocnění, ale tak to samozřejmě není. Nachlazení je něco, co je sice nepříjemné, ale trvá jen chvilku. Navíc uzdravení můžete urychlit. Nemusíte však chodit do lékárny pro zbytečně drahé léky plné chemikálií, můžete si koupit potraviny, které vás nachlazení velice rychle zbaví. Nabízí se však otázka, jaké konkrétní potraviny vás zbaví nepříjemného nachlazení? 

Zeptali jsme se proto odborníků na to, jaké potraviny do jídelníčku přidat, pokud se chcete zbavit nepříjemného nachlazení. A tady je to, co nám odpověděli.  

Kuřecí maso 

Ať už si z kuřecího masa uděláte polévku nebo si ho dáte k obědu s bramborem, uděláte dobře. Kuřecí maso totiž obsahuje celou řadu bílkovin, které při nachlazení jednoznačně oceníte. Kromě toho je kuřecí maso silným antioxidantem, který dokáže zmírnit příznaky běžného nachlazení. Už jste si tedy kuřecí maso přidali do jídelníčku? 

Vejce 

Když jste nachlazení, měli byste do jídelníčku přidat vajíčko, které vám urychlí proces uzdravování. Vajíčko si dejte třeba k snídani, tím dostanete do těla potřebný vitamin D a také zinek. Podle posledních výzkumů je hlavně vitamin D spojen s nižším rizikem nachlazení. Vajíčko tedy konzumujte i mimo období, kdy vás sužuje rýma nebo kašel. Posílíte tak svůj imunitní systém.  

Špenát 

Pokud se chcete cítit silní jako Pepek námořník, měli byste začít konzumovat špenát, a to hlavně během nachlazení, protože i špenát vám může nachlazení z těla vyhnat pryč. Špenát je jinými slovy protizánětlivý vitamin, který obsahuje například železo, jež dodá potřebný kyslík do buněk. Po dodání potřebného zinku se najednou nebudete cítit tak vyčerpaní a letargičtí.