Co je příčinou studených nohou? Na vině mohou být nemoci

Co je příčinou studených nohou? Na vině mohou být nemoci

Nemoci jdou od nohou! To nám říkávaly vždycky naše babičky, které chtěly, abychom se dobře oblékli a abychom si vždycky na nohy nasadili co nejteplejší ponožky. Jenže studené nohy někdy zůstávají studené i v těch nejteplejších ponožkách. Důvodem toho je onemocnění, které pravděpodobně proděláváme. Takových onemocnění může být mnoho, proto si prozraďme některé z nich, které mohou být důvodem našich absolutně promrzlých nohou.  

Studené nohy nejsou způsobené jenom tím, že je nemáme zakryté dekou, tudíž nám je zima. Studené nohy mohou být příznakem nejedné choroby nebo stavu, v němž se zrovna nacházíme. Víte, co všechno mohou studené nohy signalizovat? 

Možná máme problémy s prokrvováním 

Možnou příčinou studených nohou je špatné prokrvení. Špatné prokrvení může postihnout zejména lidi, kteří mají sedavé zaměstnání nebo kteří nedodržují zdravý životní styl. Problémy s prokrvením však může způsobit i kouření, které rázem stahuje cévy, nebo vysoký cholesterol, který může následovně vést k daleko horším a závažnějším onemocněním.  

Nebo také můžeme trpět anémií 

Důvodem studených nohou může být také anémie, což je onemocnění, při kterém máme v těle málo červených krvinek. Za anémií může stát celá řada příčin. Může být způsobená například nedostatkem železa, také za ní může stát nedostatek vitaminu V12 nebo ji může způsobovat onemocnění ledvin.  

Studené nohy ukazují na cukrovku 

Pokud vás studené nohy trápí opravdu často, důvodem může být také nechtěná a nečekaná cukrovka. S cukrovkou se někteří lidé narodí, jiní ji dostanou v průběhu svého života. V každém případě je třeba zamířit lékaři, pokud máte podezření na toto onemocnění. K dalším příznakům cukrovky patří pálení nohou, píchání nebo brnění v nohou, případně to může vést až k jejich znecitlivění, jež nastává zejména během noci.