Jak si vybrat správný snowboard na zimní radovánky

Jak si vybrat správný snowboard na zimní radovánky

Těšíte se na zimní radovánky? Plánujete si svou zimní dovolenou, kterou strávíte s rodinou nebo přáteli na horách? Pokud jste milovníkem zimy a sněhu, pravděpodobně jste také milovníkem zimních sportů. V posledních letech se jezdí na zimní dovolené s velkou oblibou, cestovní kanceláře už hlásí z poloviny vyprodáno už v polovině letní sezony. Pokud tedy letos chcete jet taky na zimní dovolenou do Alp nebo jinam na hory, doporučujeme si rezervovat místo v hotelu už nyní. Stejně tak doporučujeme vybrat si ideální snowboard už nyní, aby se ty nejlepší kousky zkrátka nevyprodaly.  

Samozřejmě při nakupování snowboardu vás nezajímá jen to, jak snowboard vypadá. Důležité je také to, jestli vám správně sedí, jestli je určen vám. Aby pro vás výběr správného snowboardu nebyl nic těžkého, prozradíme vám, jak na to, jak si svůj vysněný snowboard vybrat.  

Důležitá je délka snowboardu 

Při výběru ideálního snowboardu je důležitá jeho délka. Délka snowboardu musí odpovídat výšce jezdce. Obecně platí pravidlo, že snowboard musí sahat někam mezi bradu a nos. Na délce opravdu záleží, příliš krátké prkno by se vám mohlo přetáčet, příliš dlouhé prkno by bylo hůře ovladatelné.  

Jaká je vaše hmotnost? 

Při výběru zimního snowboardu myslete také na svoji hmotnost. Každý snowboard má totiž stanovenou svou vlastní hmotností toleranci, tím se rozumí minimální a maximální hmotnost jezdce. Opět je důležité vybrat si vhodný snowboard, příliš lehký snowboard se nemusí dostatečně prohnout v oblouku.  

Typ prohnutí 

Dalším kritériem při výběru prkna je rozhodně typ prohnutí prkna. Existuje několik typů prohnutí, můžete si vybírat z flat, rocker, také z camber nebo třeba z hybridních průhybů. To, jaké prohnutí snowboard má, to poznáte snadno – když dáte snowboard na rovnou podlahu a mrknete na něj z profilu.