Jaké infekční nemoci se nejčastěji vyskytují u dětí?

Jaké infekční nemoci se nejčastěji vyskytují u dětí?

Děti jsou uzlíčky radosti, ovšem někdy je může leccos potrápit. Zejména nemoci je velice často napadají, čemuž se ostatně nemůžeme divit, vždyť jejich imunitní systém je velice slabý. V případě, že patříte k lidem, kteří mají děti, určitě vás zajímá, jaké nejčastější nemoci se u dětí vyskytují. Zaměřme se však konkrétně na infekční nemoci, které jsou velice nebezpečné a u nichž většinou bývá nařízena dokonce i izolace, aby nedošlo k nakažení dalších lidí.  

Infekční nemoci jsou velice zrádné a nebezpečné. Jejich největší nevýhodou je to, že při infekční nemoci se může velice rychle nakazit i naše nejbližší okolí. Jelikož děti mají často imunitní systém na nule, nabízí se otázka, jaké infekční choroby patří k nejčastějším.  

K nejčastějším nemocem patří spála 

Malé ratolesti nejčastěji trápí bohužel spála, která se bohužel může vyskytovat často, a to nejen u dětí. Další velice častou infekční chorobou jsou plané neštovice, proti kterým je možné se ostatně očkovat. Očkování je však nepovinné, což znamená, že většina rodičů nad tímto očkováním mávne rukou a nechá dítě nenaočkované. Pokud však dojde k planým neštovicím, jediným pozitivem je to, že když už je člověk jednou protrpí, pak už od nich má navždycky pokoj. Vyskytují se skutečně jenom jednou za život.  

Stále více děti trápí také spalničky nebo zarděnky, u těchto dvou onemocnění je však míra očkování velice vysoká. Rodiče nechtějí riskovat to, že by jejich dítě utrpělo nebezpečné spalničky nebo zarděnky.  

Velmi častá je i pátá a šestá nemoc 

K velice častým infekčním onemocněním dětí patří také pátá a šestá nemoc. Jedná se o velice podobné nemoci, u nichž se vyskytuje vysoká teplota, také vyrážka, která je pro nemoci typická. Vyrážka je často zaměňována s alergií, ovšem o alergii se skutečně nejedná.  

Šestá nemoc se vyskytuje o něco častěji, příznaky jsou opravdu velice podobné. Zvýšená teplota, vyrážka.