Jak hravě a rychle vyčistit semišové boty

Jak hravě a rychle vyčistit semišové boty

Jaké boty máte ve svém botníku? Mezi kozačkami nebo sandálky se můžou nacházet také semišové boty, které jsou vkusné a hezky vypadají. Ovšem i semišové boty se mohou zašpinit. Pokud se semišové boty zašpinili, rozhodně je nikdy neházejte do pračky nebo je neošetřujte chemikáliemi. To může semišové boty nevratně poškodit. Určitě se nejednalo o boty levné, proto je začněte čistit tak, jak se sluší a patří.  

Semišové boty jsou boty, na kterých se velice často objeví třeba flíčky. Ale kromě toho se mohou odřít, když o sebe otíráte nohy, či se můžou zašpinit při dešti nebo sněhu. Ať už došlo k jakémukoli poškození, víme, jak takové semišové boty vyčistit. A ostatně vám to i prozradíme.  

Když se na botách objeví malé flíčky 

Pokud se na botách objevily malé, již zmiňované flíčky, můžete je vyčistit třeba tak, že vezmete do rukou speciální kartáček, který je na semišové boty speciálně dělaný. Jedná se o kartáček, který je z jedné strany drátěný a z druhé strany je gumový. Pokud jste ho v životě nepoužili, není se čeho bát, není to nijak složité.  

Drátěná strana kartáčku dokáže vyčistit nečistoty, které se na semišových botách nachází. Gumová poté uhlazuje materiál, aby boty nevypadaly nevzhledně.  

Když speciální kartáček nepomáhá 

Samozřejmě lze semišové boty vyčistit ještě zcela jinak. Pokud jsou na botách skvrny od bahna nebo skvrny od něčeho barevného, je třeba jiné, větší péče. Doporučujeme použít marseillské mýdlo s vodou a s pomocí zubního kartáčku střední tvrdosti boty ošetříte. Boty se poté musí nechat uschnout ve stínu, ale v teple.  

Každé semišové boty po jakékoli očistě je třeba posléze nastříkat ochranným sprejem, který zajistí, že boty budou špíně odolávat déle. Jedná se o takzvanou impregnaci. Impregnační produkty koupíte například v obchodech s obuví.