Čím musí být vybavené jízdní kolo?

Čím musí být vybavené jízdní kolo?

Odhodlali jste se k tomu, že začnete jezdit na kole? To je skvělý nápad! Cyklistika je báječný sport, který si zamilujete, o tom není sporu. Ovšem i u tohoto sportu je třeba dodržovat několik zásad. Například je třeba, abyste mysleli na svou bezpečnost a na bezpečnost ostatních cyklistů. Proto buďte velice opatrní při případném předjíždění a mějte nasazenou cyklistickou přilbu, když se na kolo rozhodnete sednout. Kromě toho své kolo pořádně zkontrolujte před jízdou, protože musí být vybavené mnohým důležitým.  

Kolo je samozřejmě považované za dopravní prostředek, proto tak ke kolu přistupujte. Stejně jako automobil, i kolo před jízdou pořádně zkontrolujte, abyste se vyvarovali případným problémům a potížím. Jak jsme zmínili, kolo musí být nějak vybavené. Otázkou je, jak. 

Vybavení jízdního kola 

  • Jízdní kolo musí být vybaveno dvěma na sobě nijak nezávislými účinnými brzdami, které mají odstupňované ovládání brzdového účinku.  
  • Jízdní kolo také musí být vybaveno maticemi nábojů kol, pakliže nejsou křídlové.  
  • Jízdní kolo musí být vybaveno odrazkami oranžové barvy, které se budou nacházet na obou stranách šlapátek neboli pedálů. Tento reflexní prvek vám může hlavně v noci při pohybu na neosvětlených silničních komunikacích zachránit život.  
  • Jízdní kolo musí být vybaveno také světlometem, jenž bude svítit dopředu bílým světlem. Světlomet musí být seřízen tak, aby světlo protínalo rovinu vozovky nejdále dvacet metrů od světlometu.  
  • Jízdní kolo musí být vybaveno zadní svítilnou červené barvy.  
  • Jízdní kolo musí být dále vybaveno odrazkou bílé barvy, která bývá nahrazena odrazovými materiály obdobných vlastností, což není problémem či porušením předpisů.  
  • Jízdní kolo také musí být vybaven zakončením ovládacích páček brzd, také musí být volné konce řídítek, které mají být obaleny materiálem pohlcujícím energii.