I s nedokonalou postavou můžete nosit šaty

I s nedokonalou postavou můžete nosit šaty

K typicky ženským kouskům patří bezesporu šaty, které by si ženy neměly nechat vzít. Mnohé ženy se však obývají nosit šaty proto, že jejich postava není zkrátka dokonalá. Svou postavou se však nemusí zbytečně zabývat, existují totiž různé střihy a typy šatů, jedny ženě určitě sednou. Ať už jste tedy malá, příliš vysoká nebo máte větší boky, nebojte se šatů. Ty vám mohou dodat na ženskosti a mohou vám naopak vaše nedokonalosti hezky zamaskovat. Jen je třeba vědět, po jakých šatech konkrétně sáhnout. 

Ať už je vaše postava jakákoli, rozhodně byste se neměli šatů vzdávat. Jak jsme zmínili, jedná se o nedokonalosti, které šaty mohou zamaskovat. Nabízí se však otázka, jaké šaty jsou vhodné přímo pro vás? S tím ostatně poradíme.  

Pokud máte malou postavu 

Trápí vás to, že nemáte nohy sahající do nebe? To nevadí, i pro vás se najdou šaty. Ženy s menší postavou by měly automaticky sáhnout po asymetrických šatech, což znamená, že šaty mají většinou zadní stranu delší než tu přední. Vyhýbejte se hlavně dlouhým šatům, které vám na vašem vzrůstu mohou ještě ubrat.  

Pokud máte postavu bez křivek 

Zatímco některé ženy trápí nehezky vytvarované boky, jiné pláčou nad větším bříškem. Najdou se však i ženy, které mají postavu zcela bez křivek. Pokud jste člověkem, který má postavu naprosto bez křivek, měli byste sáhnout po vzorovaných, volnějších šatech, které naopak vytváří iluzi tolikrát zmiňovaných křivek. Ideální je pro vás model s kombinací svislých a příčných pruhů.  

Pokud máte vysokou postavu 

Někdo naříká nad svou příliš malou postavou, jiné ženy nejsou rády za své dva metry. Pokud patříte k ženám s příliš vysokou postavou, doporučujeme sáhnout po pouzdrových šatech. Hodí se totiž jak do práce, tak na slavnostnější příležitosti a pro váš typ postavy se zcela hodí. Pokud vám nejsou pouzdrové šaty po chuti, zvolte ležérnější volnější střihy.