filmy

Filmy, které musí znát každý módní nadšenec!

Považujete se za módního nadšence, a znáte příběhy slavných lidí z této branže? Pak jste možná také slyšeli o filmech, které o nich vznikly, nebo které detailně poukazují na to, jak náročné je se uchytit ve světě módy, a výstižně bez obalu ukazují, jak se žije v tomto světě.

Jestli máte zrovna chvilku a náladu na zhlédnutí zajímavého filmu z módního světa, pak je tento článek právě pro vás! Nutno dodat, že filmy, kromě zobrazení reality nabízí také spoustu vtipu, nadsázky a mnohdy také romantiky. Při jejich sledování si tak na své nepřijdou jen znalci, ale také všichni ostatní, kteří do tohoto světa natolik nepronikli, a móda je příliš nezajímá. Tak hurá pro popcorn!

Ďábel nosí Pradu

Tento film je naprostou klasikou. Znát by ho měli vskutku všichni.  Film se inspiroval pracovním prostředím módního časopisu Vogue. O místo osobní asistentky šéfredaktorky uznávaného módního časopisu Mirandy (Meryl Streep) se uchází módou nepolíbená a poněkud neohrabaná, ale velmi chytrá Andy (Anne Hathaway). Miranda se rozhodne dát Andy šanci a místo jí dá. Andy tedy nastoupí do své nové práce, kde je ale Mirandou neustále terorizována. Ta má spoustu bláznivých a mnohdy naprosto nepochopitelných požadavků, které Andy musí splnit co nejrychleji.  Zpočátku se ze své práce naprosto hroutí, později se jí ale podaří do tohoto světa proniknout a změní se nejen její image, ale také postoj k životu.

 Příběh Coco Chanel

Příběh slavné návrhářky Coco je jistě všem fanouškům dobře známý. Pokud byste ale zatoužili poznat jej do detailů a dozvědět se více o životě této módní ikony, neváhejte a zhlédněte povedený film s Audrey Tautou v hlavní roli.

Dalšími filmy, které musíte jako módní fanatik vidět jsou třeba dokument Dior nebo film s Kate Blanchet s názvem Jasmíniny slzy. Přejeme spoustu zábavy při sledování.