Efektivní tipy proti vráskám, které se vyplatí aplikovat v praxi

Efektivní tipy proti vráskám, které se vyplatí aplikovat v praxi

Stárnutí – fáze života, která je bohužel neodvratitelná. Pokud se jí chcete vyhnout, je nejlepší vsadit na elixír mládí – i když ani ten ji nedokáže zastavit, pouze zmírnit její příznaky. Je totiž plný hydrolyzovaného kolagenu, který navrací pokožce i pleti pružnost a ztracenou elasticitu. Kromě užívání kolagenového doplňku stojí za zmínku i některé tipy či návyky, které se vyplatí aplikovat v praxi. 

Žádné ponocování

Věděli jste, že vliv na naši pokožku či pleť má také to, kdy chodíme spát? Spánkem trávíme třetinu svého života, a to ne náhodou. Během něj dochází k celkové regeneraci organismu a také k regeneraci naší pleti. Jestliže jí dopřejete krásných sedm hodin, pleť bude vypadat odpočatěji, budete méně ve stresu a zpomalí se i tvorba vrásek nebo šedin. Ten, kdo bere spánek za ztrátu času a proto mu moc nedává si škodí na všech frontách. 

Zelenina pomáhá

Ne nadarmo se říká, že bychom do svého jídelníčku měli zakomponovat vícero zeleniny. Ve skutečnosti je právě zelenina tím, co pomáhá nejen našemu zdraví, ale předně naší pleti. Je totiž bohatá na antioxidanty, které dokážou doslova napumpovat pleť a zbavit ji akné, případně ji krásně hydratují. Proto se doporučuje ji zařadit na jídelníček alespoň třikrát denně. Vedlejším efektem bude podpora hubnutí. 

Hydratujte

A když už jsme zmínili onu hydrataci, ta je hotovým základem. Vrásky se nejčastěji tvoří kvůli suchosti pleti, proto na svůj denní harmonogram zapište položku: Mazat, mazat, mazat! Doporučujeme kůži hydratovat nejen ze vnějšku, ale také zvenčí. Proto kromě mastiček dodržujte pitný režim, který je základem úspěchu stejně jako zmiňované krémy. 

Bojujte se suchými místy

Pokud se však přece jenom na vašem obličeji objeví suchá místa, vezměte do rukou vazelínu. Je totiž zapotřebí se suchými místy začít co nejrychleji bojovat. Ať už vás sužují popraskané rty nebo suché lokty, tyto neduhy, které jsou ideálním místem pro tvorbu vrásek, natřete a počkejte, až se hezky vstřebá.