Dekolt prozrazuje váš věk. Jak zamezit vráskám, které zde vznikají?

Dekolt prozrazuje váš věk. Jak zamezit vráskám, které zde vznikají?

Ať se nám to líbí nebo ne, lidské tělo zkrátka umí prozradit náš věk. Říká se, že těmi největšími “drbnami” jsou naše ruce a dekolt. Když se na nás začne projevovat stárnutí kůže, právě tyto části těla na to upozorní nejdříve. Proto bychom se měli snažit o to, aby byly naprosto k světu. Začít pojďme s doplňováním kolagenu, který stojí za vznikem vrásek. Když začne z těla mizet, mizí s ním i elasticita pokožky a pružnost. Jeho postupným doplňováním začne mládnout i náš dekolt a s ním i ruce. 

Na stavu našeho dekoltu se podílí poloha, v níž spíme

Když se k tomu všemu přidá také správná poloha, ve které budeme každý den usínat, budeme mít brzy vyhráno. Bylo by bláhové si myslet, že během činnosti, kterou trávíme až třetinu svého života, se nic neděje. Zejména kůže je během této fáze dne zkoušena, napínána, také se na polštářích krčí. Je proto důležité a klíčové snažit se spát v jedné jediné poloze, a to na zádech. 

Z počátku to možná bude krapet těžké nebo pro někoho možná až nepřirozené. Ve skutečnosti tím však pomůžeme naší pokožce udržet se mladou. Aby nám spaní na zádech nedělalo problémy, je dobré si pod kolena dát polštář. Díky němu zamezíme převalování se, navíc se uleví dolním končetinám, jež během dne může sužovat bolest. 

Hlavně, ať je hlava v pohodlí

Dekoltu i obličeji zároveň prospívá, když si pod krk vložíte srolovaný ručník. Možná se vám to může jevit jako nepohodlné, ale ve skutečnosti je to trik, který hlavě přináší pohodlí. Podobného efektu docílíte, pokud budete spát na ortopedickém polštáři. Jelikož je ale poměrně drahý, ručník srolovaný pod hlavou je levnější alternativa. 

I na matraci záleží

Jistou roli podle dermatologů hraje také matrace, na které se spí. Pokud je spíše měkká, je sice pohodlná, ale pro páteř ani naši pokožku není zrovna trefou do černého. Raději se mají volit páteře tvrdší, které jsou krásně pružné. Jsou takovou pomyslnou prevencí vrásek. 

A když ji navíc povlečete do příjemného prostěradla a na ni položíte polštáře a peřiny povlečené do saténu, z něhož pleť bude spíše sklouzávat a nebude se krčit jako na bavlně, o kráse dekoltu se vám nebude jen snívat.