Paříž

Co nezapomenout navštívit při návštěvě Paříže?

Pokud se vydáváte na dovolenou s přítelkyní, rozhodně vás nejspíše zajímá to, kam se vydat podívat. Nabízejí se nejrůznější romantické výlety do přírody, kde je mnoho vodopádů a jiných krásných míst, kde se například o ruku žádá naprosto senzačně! Pokud však toužíte po něčem naprosto jiném a zcela jedinečně romantickém, zamiřte do zahraničí, protože některá místa jsou doslova synonymem romantiky.

Jedná se například o italské město Benátky. Gondola je ojedinělá a je naprosto fenomenální, protože právě ona dýchá už jakýmsi kouzlem, díky kterému vás přemluví, aniž by mluvila, naprosto k jakémukoli gestu. Není se čemu divit, když odtud odchází řada lidí zasnoubených, i když původně o zásnubách nebyla ani řeč.

Benátky však nejsou jediné místo, které patří k těm nejromantičtějším. Svůj titul nejromantičtějšího místa na světě si stále nechává pro sebe Paříž, která je krásná nejen svými památkami a romantickými výhledy, ale hlavně také svým jídlem, vínem, lidmi a módou, která je nejproslulejší na celém světě.

Jestliže se tedy do Paříže vydáváte, nezapomeňte na některá místa, která stojí za to vidět a která jsou hlavními zastávkami, když se v tomto městě módy a lásky octnete. Jaká že to jsou?

Eiffelova věž je to, proč se do Paříže jezdí

Pakliže nejezdí do Paříže zamilované páry, pak jsou to ti, kteří chtějí na vlastní oči vidět Eiffelovu věž, která je jasnou pařížskou dominantou. Je vysoká přes tři sta dvacet čtyři metrů a je to opravdový symbol nejen tohoto města, ale celé Francie.

Sacré Coeur – a máte Paříž na dlani

Další pověstně známou památkou je rozhodně bazilika svatého srdce, a to Sacré Coeur. Stojí na vrcholku samotného Montmartru. Řadí se k těm nejpůsobivějším pařížským dominantám, z níž jde vidět opravdu nádherně na celé město – říká se, že najednou máme Paříž jako na dlani.