taška

Vytvořte si tašku ze starého trička

Starých oblečení máme doma jistě mraky. Samozřejmě je to běžné zejména u žen, které se už dávno netají tím, že nákupy jsou pro ně jakýsi druh zábavy či dokonce druh koníčku. Pánové někdy až kroutí hlavou nad tím, jak a hlavně kolik dokážou utratit během několika málo hodin za jednotlivé kousky oblečení, které se až nápadně podobají těm kouskům, které už ve skříni dávno mají. Ovšem až budete třídit takovou skříň a budete si vymezovat místo na nové kousky, myslete na to, že nemusíte všechny kousky vyhazovat, ale že stačí, abyste si některé staré kousky odložili a vytvořili z nich něco nového.

Z mnoha starých kousků jde opravdu vytvořit něco naprosto krásného a vkusného. Například z takového starého trička si lehce můžete vytvořit třeba hezkou látkovou kabelku na nákupy. Takové kabelky aktuálně vážně letí, a tak nemusíte utrácet za tento stylový kousek, ale jenom stačí, abyste si našli tričko, z něhož ji uděláte. Jen se řiďte dle návodu.

Krok 1

Nejdříve si tričko přehněte na půl tak, abyste měli výstřih napůl. Tričko však musí být otočené nápisem či obrázkem dovnitř, protože budeme na konci tričko převracet tak, jak se nosí.

Krok 2

Ustřihněte si rukávy společně s výstřihem tak, aby vám vznikl jakýsi pomyslný nátělník – je nutné, aby jednotlivé ústřižky byly do oblouku. Nebudete po střihu mít pak žádné rukávy a žádný výstřih.

Krok 3

Spodní lem si vodorovně ušmikněte. Bude se jednat o ten zašitý lem, který ustřihnete. Tímto pruhem pak dobře a hlavně pevně svážete spodek, který jste ustřihli.

Krok 4

Obraťte tričko – najednou máte dokonalou tašku, která se hodí na každý nákup. Navíc je z vašeho oblíbeného trička, které už vám třeba dobře nepadne. Oblíbený motiv kabelky je tedy stoprocentně zajištěn.

Pokud se vám kabelka líbí a toužíte po trochu kvalitnějším zpracování, pak si například ustřižené oblouky zašijte na šicím stroji. Ustřižené nesrovnalosti tak nepůjdou vidět. Pokud je na tašce nějaký obrázek, pak ho klidně můžete vymalovat. Textilní barvy naleznete v každé galanterii.