Co musíte zažít ve Skotsku?

Co musíte zažít ve Skotsku?

Skotsko se v poslední době řadí k hojně navštěvovaným místům na světě. Důvodem toho jsou hlavně zdejší pověry a legendy, které se Skotska týkají a které se na Skotsko vztahují. Zejména jezero Loch Ness je velice navštěvované, a to hlavně díky zdejší příšeře, která zde má podle legend žít. I když existují reálné dokumenty, záběry a jiné podobné důkazy o tom, že příšera v jezeře Loch Ness opravdu žije, už dlouhou dobu ji nikdo neviděl, tudíž je otázkou, jestli stále ještě žije. V každém případě je to skvělý tahoun turistů, ostatně jako jiné věci, které je třeba ve Skotsku zažít.  

Pokud se pojedete podívat do Skotska, měli byste zažít to, co je pro Skotsko typické. Že nevíte, co by mělo být na vašem seznamu? Prozradíme vám to! 

Ochutnávka skotské vody živé 

Víte, jakému nápoji se přezdívá “skotská voda živá”? Řeč je o pravé skotské whisky, která se podává v každé zdejší hospůdce. To první, co byste měli po zavítání do Skotska udělat, je napít se pravé skotské whisky. Zdejší alkoholický nápoj má zde dlouholetou tradici a dnes je k dostání samozřejmě kdekoliv po světě. Je však zážitek ochutnat whisky právě zde, odkud pochází a kde se pálí z kvalitních místních zdrojů a sladového ječmene.  

Vidět Kámen osudu 

Víte, co je pro Skoty důležitější než cokoli jiného na světě? Je to Kámen osudu, který je k vidění na hradě v hlavním městě Skotska v Edinburghu. Kámen osudu je symbolem země a není to jen tak obyčejný kámen. Pojí se s ním krásná legenda mluvící o bratrech, kteří přeplavali moře a založili království. Legendární kámen byl přivezen do Skotska v době právě vzniklého království, jedná se tedy o něco podobného, jako jsou zdejší korunovační klenoty.  

Vidět hrát člověka na dudy 

Ke Skotsku se také řadí pánové v kiltech s dudy. Vaším dalším zážitkem by tak bezesporu mělo být představení takového umělce, který na dudy hraje. I když zvuk dud nemůžete vystát, zde to strpte. Uvědomte si, že dudy se používají už dlouhá léta a hrálo se na ně dokonce i v bojích, aby dodaly odvahu.