Co může způsobit závislost na alkoholu?

Co může způsobit závislost na alkoholu?

Není sporu ani pochyb o tom, že alkohol může člověka naprosto zničit. V minulosti je evidováno mnoho případů, kdy závislost na alkoholu člověka naprosto zničila a dovedla ho až k sebevraždě. Pokud se u vás projevují prvotní známky závislosti na alkoholu, je nutné vyhledat odbornou pomoc dřív, než to zajde do hrozného stádia. Navíc je třeba pamatovat na to, že na alkoholu se můžete stát nejen závislými, ale že s sebou ona závislost může přinést celou spoustu zdravotních problémů. Víte, co konkrétně alkohol, respektive závislost na alkoholu člověku způsobuje?

Rakovina prsu je jedním rizikem

Věděli jste, že ženy na alkohol reagují krapet jinak než pánové? Bylo prokázané, že hladina alkoholu u žen je vyšší, i když toho vypily stejně jako pánové. Ženy by se proto na pozoru měly mít před alkoholem více. Hrozí jim například rakovina prsu, což je jedno ryze ženské riziko. S rakovinou prsu pak klidně může přijít nadměrný stres, pocity osamělosti a následovná deprese a úzkost. 

Alkohol proti správné funkci mozku 

Alkohol stejně jako kouření poškozuje prakticky každou část lidského těla. Neustále se však mluví o játrech, jež jsou nejvíce zatěžována pitím alkoholu. A ano, je tomu tak. Ovšem játra nejsou jediným ohroženým orgánem. Trpí mimo jiné i mozek. 

Řada lidí je si moc dobře vědomá, že pití alkoholu dlouhodobě poškozuje buňky mozku. Při pravidelném pití alkoholu navíc nedochází k obnově nových buněk mozkových, protože to mozek zkrátka nestíhá. 

Nádory a vředy

Zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu je ryze ženským problémem, to však neznamená, že pánové nejsou nádory ohrožení. Pánové jsou ohrožení především nádory střev. Kvůli pití alkoholu se výrazně poškozuje trávicí trakt, což vede nejen k nádorům, ale také k rozvoji žaludečních a taktéž dvanácterníkových vředů.