Cestujeme do Keni.

Cestujeme do Keni. Praktické tipy týkající se kultury a zdejších lidí

Afrika se stává čím dál atraktivnější destinací. I když je to jedna z nejvíce nebezpečných destinací, kde se setkáváte s mnohými různými nemocemi, přesto je to to nejatraktivnější, co svět nabízí. Lákavá je hlavně zdejší kultura a lidé, kteří jsou zcela odlišní od těch, které známe z Evropy. Než se však do Keni vydáte, je třeba nasbírat dostatečné množství informací právě o zdejších obyvatelích a také o jejich kultuře. Každý, kdo přichází do zcela jiného světa, než je ten, v němž žije, by neměl jít proti jeho kulturám, naopak by s nimi měl být seznámen a měl by je respektovat.

Pokud bychom měli zabrousit trochu do historie, nejspíše bychom zmínili dnešní hranice Keni, které byly uměle vytvořeny Evropany, což ví jen málokdo. V Keni v současné době žije obrovské množství etnických skupin, od roku 1963 je Keňa nezávislá.

O lidech v Keni

Už jsme zmiňovali, že zde žije obrovské množství různých etnických skupin. I přesto, že je zde každý jiný, vyznává se zde především křesťanská víra. Jedinou výjimkou je území Mombasa, které je považováno za muslimskou zemi.

Zdejších obyvatel se rozhodně nemusíte bát. Naopak si je jistě zamilujete, jelikož jsou neuvěřitelně přátelští a pomohou se vším, co je třeba. I když drtivá většina obyvatel Keni nebude vědět, kde hledat Českou republiku na mapě, všichni vědí, kdo je Petr Čech nebo případně Baťa.

O kultuře v Keni

Jiná země, jiná kultura. To ostatně platí i u Keni. Když do této krásně země zavítáte, překvapí vás už zmiňovaná přátelskost a otevřenost. Keňa se v porovnání s Evropou v mnohém neliší. Jelikož se zde vyznává z velké části právě křesťanství, jsou zde podobné zvyky. Jen se tedy na křesťanských zvycích více lpí, což u nás není tak přísné.

Jak jsme však zmínili, pozor si dejte na oblast kolem Mombase, kde se vyznává muslimské náboženství. Sice se zde zvyky muslimů nijak přísně nedodržují, ale abyste nebyli překvapeni.