zánět průdušek

Jak vyzrát na zánět průdušek prozradí naše babičky

Zánět průdušek bohužel není onemocnění, které bychom mohli podceňovat. Je třeba ho naopak co nejdříve podchytit a začít ho léčit včas. Zánětu průdušek se také jinak říká bronchitida a jedná se o vážné onemocnění horních cest dýchacích. Můžeme se setkat s akutním, ale také s chronickým onemocněním, které doprovází dráždivý kašel.

Pokud se potýkáte s chronickou formou této nemoci, můžete zkusit vyzrát na toto onemocnění s pomocí babských rad. Mnozí lidé do sebe nechtějí dávat léky, které jim jen likvidují zdraví, přesto zahání danou nemoc. Někteří to chtějí zkusit po svém, proto přinášíme pár rad, které pomohou v případě zánětu průdušek neboli bronchitidy.

Zvlhčení vzduchu pro lepší dýchání

Jelikož zánět průdušek postihuje zejména horní cesty dýchací, je třeba co nejvíce zlepšit prostředí, které dýcháme. Zvlhčovače vzduchu jsou tedy nutností, stejně tak může pomoct mokrý ručník na topení nebo případně éterický olej, který provoní místnost.

Zázračná cibule pomáhá i v tomto případě

O cibuli jistě víte, že je to učiněný zázrak, který pomáhá v boji proti mnohým neduhům. Pomůže dokonce i v případě zánětu průdušek. Stačí, když si cibuli nakrájíte na kolečka a ta následně posypete cukrem. Zhruba den nechte sirup odstát a šťávu užívejte po lžičkách několikrát denně. Nejen, že dráždivý kašel rychle zmizí, ale také se zánět průdušek zanedlouho zcela vypaří.

Kam cibule nemůže, může křen s medem

Samozřejmě se stává, že cibule nezabere. Jsou takové případy, i když je jich velice málo. V takových situacích pomůže rozhodne křen s medem. Směs se přiloží na prsa a přikryje suchým ručníkem. Křen však může pomoct ještě jinak, a sice stačí o nastrouhat a spařit ve vroucí vodě a následně dané výpary inhalovat. Je to však spíše pro odolnější povahy, ne každý ostré aroma křenu snese.