Bílé zlato už není in. Do popředí se dostává kombinace kovů

Bílé zlato už není in. Do popředí se dostává kombinace kovů

Šperky doladí každý dámský outfit. Dámy na ně nedají dopustit, ať už se jedná o náušnice, náramky nebo pouze o prstýnky, které jim ladí s hodinkami. I ve světě šperků stejně jako ve světě oblečení kolují módní trendy, které se ostatně den co den mění. Ještě donedávna bylo trendem nosit bílé zlato a modré kameny, které ho dokonale doplňovaly. Dnes je však stylové něco jiného, a to kombinování barev jednotlivých kovů. Už dávno není tabu zkombinovat stříbro se zlatem. Je však velká škoda, že Češi se kombinace bojí. 

Vzájemné kombinování jako nejvýraznější trend 

Pokud sledujete dění v módním světě, tohoto kombinování jste si už mohli povšimnout dříve. Jak ale bylo zmíněno, Češi se kombinace obávají, i když je to hotová trefa do černého. Stejně tak se nemáme obávat kombinovat vícero náramků nebo dva a více náhrdelníků. Nemusí být z jednoho těsta, mohou být různých barev.  

Jestliže patříte k milovníkům minimalismu, pak k výběru šperků přistupujte s jemnou opatrností. Minimalismus je o jednoduchosti a čistotě, proto se volí šperky spíše decentní, jemné, které se nebudou vzájemně překřikovat. 

Žluté zlato je znovu v módě 

Jak již bylo zmíněno, Češi se v posledních letech upoutali spíše na bílé zlato a modré kameny. Po letech se však do popředí dostává zlato žluté, které se skvěle kombinuje například s diamanty, jež taktéž mají zelenou. Poptávka roste hlavně po drobných drahých kamenech, které jsou svou cenou daleko přijatelnější.  

Mnoho šperkařství přistupuje k výrobě umělých diamantů, aby se tím ochránila příroda. Například značka Pandora se rozhodla nabízet šperky s diamanty vytvořenými v laboratořích. Tím se jejich modely na trhu staly nejen přijatelnější po cenové stránce, ale také jdou ruku v ruce s životním prostředím.  

Přírodní kameny se dostávají do popředí 

Kromě diamantů se prosazují i přírodní kameny. A očekává se, že tento trend bude i nadále pokračovat. Krystaly, minerály – na to všechno se upíná pozornost módních stylistů.