Co vědět o golfu

Vše, co byste měli o golfu vědět

Dnes je sport naším každodenním parťákem. Dá se provozovat takřka jakýkoliv sport, jenom to chce najít si ten svůj oblíbený. V současné době je oblíbené plavání, protože je to sport, při kterém se hubne souměrně na všech místech, na nichž potřebujeme zhubnout. Kromě toho to není nijak náročná aktivita a hlavně je to naprosto fenomenální odpočinková činnost, pokud plaveme jenom relaxačně. Kromě toho je taky populární běh a samozřejmě golf. Zatímco běh patří k těm náročnějším aktivitám, golf je skutečně jenom o odpočinku a relaxaci.

Mnoho lidí si myslí, že golf se řadí k těm finančně náročným sportovním aktivitám, ale už to dávno není pravda. Dneska se dá vybavení na golf koupit za poměrně výhodné peníze, pokud budete samozřejmě hledat. Stejně tak se dá koupit výhodně i ostatní golfové vybavení, k němuž patří hlavně oblečení či například rukavice.

Pojďme se však tímto sportem zabývat víc. Řekněme si, co by o tomto sportu měl vědět každý golfista.

Co je to golf?

Jedná se o venkovní sport, jehož hlavním cílem je strefit golfový míček do jamky. Golf v podobě, jaká je nám známá, pochází ze Skotska, byl hráván hlavně na Britských ostrovech dlouhá století. Pokud bychom však pátrali v historii, zjistili bychom, že kořeny tohoto sportu sahají až do daleké středověké Číny, kde se tomuto sportu dříve říkalo Čchuej-wan a hrávala ho především šlechta, a to pro zábavu. Odtud možná máme v podvědomí zafixované to, že golf hrají jenom movití lidé, kteří nevědí, jak mají s volným časem naložit.

Věděli jste, že…?

Málokdo však ví, že golf byl zařazen do programu letních olympijských her, a to poprvé v roce 1900, kdy se letní olympijské hry konaly v Paříži. Poté v hrách zůstal i v roce 1904 a pak se objevil až po dlouhých 112 letech v letních olympijských hrách 2016, které se konaly v Riu de Janeiru.