Věděli jste, že aromaterapie bojuje s bolestmi hlavy nebo se špatným spánkem?

Věděli jste, že aromaterapie bojuje s bolestmi hlavy nebo se špatným spánkem?

Aromaterapie je slovo, se kterým se většina lidí už setkala, ale bohužel jen málokdo ví, o co se skutečně jedná. Aromaterapie je něco zázračného. Je všeobecně známé, že vůně jako takové mohou zvednout náladu nebo že mohou přivolat vzpomínky. To ostatně poznal už nejeden z nás. Aromaterapie však mimo jiné dokáže působit i na naši psychiku a dokáže bojovat s mnoha zdravotními problémy, k nimž se řadí například bolest hlavy nebo nekvalitní, špatný spánek.  

Éterické oleje a přírodní vůně však umí mnoho dalších věcí. Jsou známé tím, že dokážou ovlivňovat část mozku, která je spojená s emocemi, napětím, tak s dýcháním a stresem, případně s hormonální nerovnováhou. Od všech problémů spojených s těmito oblastmi umí vdechování přírodních vůní pomoct a ulevit.  

Nabízí se otázky, jak je správně používat, jak se to vlastně dělá? 

Éterické oleje se už dlouhá léta využívají nejen ke zdravé duši, ale také ke zdravému tělu. Jsou známé tím, že ulevují od bolesti hlavy, pomáhají bojovat se špatným spánkem, ulevují od rýmy nebo zlepšují koncentraci člověka. Kromě toho zklidňují nervovou soustavu a odbourávají stres. Málokdo ví, že éterické oleje mohou zároveň působit proti plísním a bakteriím.  

Nejběžněji se éterické oleje vdechují buď z aromalampy nebo také z difuzéru, případně z rozprašovače. Ať už použijete cokoli, krásně bude celý prostor provoněna rozvoněn.  

Aromalampa lepší jako léky 

S aromalampou docílíte opravdu rychlé úlevy od bolesti. Nebude vás bolet hlava, nebudete se trápit špatným spánkem, budete dokonce dobití energie. Nejeden odborník je toho názoru, že aromalampy jsou daleko lepší než léky, které si lidé dnes a denně kupují v lékárnách. 

Vůně lze dokonce přidat třeba do tělového mléka nebo do nosných olejů. Existují také šampony nebo kondicionéry s esenciálními oleji.