Tři nemoci, které trápí velice často ženy

Tři nemoci, které trápí velice často ženy

Nemoci jednou za čas potrápí každého člověka. Zatímco pánové mají největší strach z klasické rýmy, ženy se obávají spíše gynekologických problémů, které mohou být velice nepříjemné. I když každého člověka sužují nemoci v jiném měřítku a jinak často, pravdou je, že lze určit nemoci, které sužují více muže, a nemoci, které sužují více ženy. Zaměřme se nyní na ženy a prozraďme si, jaké nemoci trápí ženy podle statistik často.  

Vaginální mykóza 

Jak již bylo zmíněno, mnoho žen se obává gynekologických problémů. Právě gynekologické problémy jsou to, co ženy sužuje velice často. K typickým gynekologickým problémům patří například vaginální mykóza, která je podle statistik opravdu velice častou ženskou nemocí. Za život se s ní setká více jak pětasedmdesát procent žen. Bohužel se jedná o onemocnění, které má tendenci se vracet opakovaně, a tak může na delší dobu ženám znepříjemnit život.  

Nemoc se projevuje zejména nepříjemným svěděním, také pálením nebo výtokem. Za nemocí stojí kvasinka, která se v těle přemnoží.  

Roztroušená skleróza 

K dalším velice častým onemocněním žen patří i roztroušená skleróza, která ženy postihuje zejména v pozdějším věku. Není však nikde napsáno, že toto onemocnění nemůže ženu zaskočit i v dřívějším věku. Jedná se o autoimunitní nemoc, kterou ženy trpí třikrát častěji než pánové. Bohužel se jedná o onemocnění, se kterým nelze nic dělat, které se nijak nedá léčit. Spouštěči může být třeba vyčerpání nebo také oslabená imunita či za to mohou v mnoha případech i geny.  

Rakovina prsu 

Ženy se také podle statistik velice často potýkají s rakovinou prsu. Říká se, že rakovina dřímá v těle každého z nás a ne každému se projeví. Ženám, když už se má projevit, projeví se ve formě rakoviny prsu. Samozřejmě při tomto onemocnění hraje velkou roli genetika, rizikový věk je věk třicátý a pozdější.