Zvyšte hladinu hormonu štěstí. Jak na to?

Zvyšte hladinu hormonu štěstí. Jak na to?

Věděli jste, že v sobě ukrýváme serotonin čili hormon štěstí? I když se mnohdy cítíme smutní, máme náladu doslova pod psa, není nám zrovna nejlépe, měli bychom vždycky pamatovat na to, že v nás můžeme hormon štěstí probudit. V případě, že nevíte, jak zvýšit hladinu hormonu štěstí a jak si tím pádem zlepšit den, prozradíme vám to. Existuje totiž rovnou několik způsobů, jak toho dosáhnout.  

Začněte se víc hýbat 

Pohyb je pro zdraví i pro dobrou náladu, to se neříká nadarmo. Při pohybu se totiž zvyšuje hladina hormonu štěstí, rázem tedy máme lepší náladu a máme chuť se usmívat. Mezi cvičení či sporty, které vedou ke zvýšení serotoninu, patří především běh, cyklistika, také plavání nebo tanec či svižná chůze. Během těchto sportů se totiž zvyšuje srdeční frekvence, rázem je v našem těle více hormonu štěstí, rázem dojde k podpoře našeho mozku.  

Spěte více 

Samozřejmě pohyb není jediný způsob, jak zvýšit hladinu hormonu štěstí v našem těle. Další možností, jak zvýšit hladinu serotoninu, je více spánku. Pokud budete kamarádi se svou postelí, pokud budete spát dostatečně a hlavně kvalitně, rázem se také budete cítit daleko lépe. Spánek má mimo jiné i blahodárný vliv na náš mozek, po kvalitním spánku se nám rázem zlepšuje i naše nálada.  

Masáže rovná se štěstí 

Dopřát si čas od času masáž, to ještě nikdy nikoho nezabilo. Právě naopak – masáž člověka jenom obšťastňuje! Pokud si dopřejete jednou za čas relaxační masáž, dojde rázem ke zvýšení hladiny hormonu štěstí. Masáž totiž napomáhá k uvolňování hormonů štěstí, dobrá nálada je najednou na světě. Navíc masáže zbavují člověka stresu, předchází depresím a úzkostem.  

Meditace je taky možnost 

Chcete zvýšit hladinu hormonu štěstí ve svém těle? Pak investujte svůj čas do meditace. Stačí si jen opakovat posvátnou mantru óm a najednou vám bude daleko lépe.