Tipy, jak vybrat snubní prsteny

Tipy, jak vybrat snubní prsteny

Blíží se váš den D a chcete ho mít vyšperkovaný k dokonalosti? Důležitým aspektem toho, že váš svatební den bude opravdu dokonalý, je správný výběr prstenů. Pokud nebudete mít na rukou ten správný snubní prsten, budete toho litovat do konce svého života. Je velice důležité vybrat správný snubní prsten, jelikož právě ten bude klenotem celého života. Jedná se o jediný prsten, který ze svého prstu nesundáte ani v průběhu let. Proto jeho výběr nepodceňujte.  

Když však přijdete do klenotnictví nebo šperkařství, nabídne se vám celá řada krásných prstenů a vy nebudete vědět, pro který se rozhodnout. Proti si prozraďme několik tipů, díky kterým si vyberte ten ideální snubní prsten, jaký vás bude provázet zbytkem života.  

Sestavte si cenovou hranici 

Velice důležité je sestavit si cenovou hranici. Ne všichni totiž mohou do prstenů investovat desítky tisíc korun bez jakéhokoli omezení. Pokud si stanovíte cenovou hranici, prsteny se vám rázem budou vybírat daleko lépe. Samozřejmě berte svou cenovou hranici jako orientační, kdoví na jaké prsteny narazíte v klenotnictví nebo jaké vám budou nabídnuty. Obecně ale platí, že prsteny z chirurgické oceli stojí od pár stovek do pěti tisíc korun, titanové nenajdete dražší než šest tisíc korun, žluté zlato začíná na hranici tří tisíc korun a platina na hranici desetitisíců.  

Berte v potaz velikost i tloušťku prstýnku 

Co je třeba brát v potaz v případě výběru prstýnku? Důležité je myslet na velikost i tloušťku prstýnku. Zatímco objem prstů se mění s plynoucím věkem, tloušťka prstýnku zůstane stejná. Obecně ale platí, že čím slabší prsten bude, tím méně odolný prstýnek bude také.  

Vždy s dostatečným předstihem 

Nenechávejte výběr snubního prstenu na poslední chvíli. I v případě snubního prstenu se může leccos protáhnout, proto se doporučuje kupovat ho s dostatečným předstihem. Pokud se berete v létě, vybírejte prstýnky už na začátku roku. Obecně platí pravidlo, že tři měsíce před svatbou byste měli mít vybráno.