Čím se nejvíce kazí naše oči?

Čím se nejvíce kazí naše oči?

Bohužel mnozí dnes považujeme oči za naprostou samozřejmost. To, že můžeme vidět a pozorovat naše okolí, však nesmí brát nikdy jako samozřejmost, jelikož i o takový zrak můžeme ze dne na den přijít. A právě v takové chvíli si pak uvědomíme, jakou cennost jsme měli a jak velká to byla chyba, když jsme zrak brali za samozřejmost. Nenechte to dojít až do stádia, kdy začnete postupně ztrácet svůj zrak. Raději dopředu zjistěte, co očím nejvíce škodí nebo co je kazí.  

Věděli jste, že až šedesát procent Čechů trpí nějakou oční vadou? Někteří jsou krátkozrací, jiní nevidí dobře do dálky, někteří mají šedý nebo zelený zákal ve svém oku. Abychom předcházeli jakýmkoli problémům s očima, pojďme si prozradit, co jim nejvíce škodí.  

Nedodržování hygieny v případě kontaktních čoček 

Stále více lidí mezi námi nosí kontaktní čočky. Jenže drtivá většina nositelů čoček s nimi také hřeší, konkrétně hřeší v případě manipulace s nimi a v případě jejich hygieny. Pokud nejsou čočky dostatečně vyčištěné, pokud je nanášíme špinavýma rukama, do oka zanášíme nečistoty, které mohou vyvolat v oku zánět nebo jiné problémy. Zásadně si proto umývejte ruce před nasazováním nebo vytahováním čoček, také je každý večer pokládejte do vhodného roztoku a nezapomínejte na jejich pravidelné vyměňování.  

Máte špatně nastavený monitor počítače 

Pokud pracujete z domova nebo v kanceláři, pravděpodobně neustále ve své pracovní době sledujete počítač. To však vede k suchému oku, což je nemoc, která je velice nepříjemná. Důvodem náchylnosti očí k zánětům je však špatně nastavený monitor počítače. Intenzita monitoru by měla vždy korespondovat s osvětlením okolního prostředí. Obecně platí, že čím větší je tma v místnosti, tím nižší by měl mít monitor jas.  

Nenosíte sluneční brýle 

Velkým problémem člověka je, že nenosí sluneční brýle. Jenže právě sluníčko a UV záření je to, co očím nejvíce škodí. Proto na to myslete, stejně tak myslete na natírání se opalovacím krémem, který zamezí negativnímu působení sluníčka na naši kůži.