Tipy, jak se dostat rychle do kondice

Tipy, jak se dostat rychle do kondice

Dostat se do kondice – to je nyní sen každé ženy, ale také nejednoho muže. Pokud si zoufáte a myslíte si, že už to nestihnete dřív, než otevřou koupaliště, pletete se. Do kondice se můžete dostat poměrně rychle s pomocí několika tipů. Zeptali jsme se konkrétně jednoho z osobních trenérů na to, jak se do nejrychleji dostat do formy a kondice. Ten prozradil zmiňovaných několik tipů, díky kterým se letos nebudete muset být jít na koupaliště.  

Pokud vás taky trápí svědomí, které vám říká, že jste zase propásli možnost dostat se do formy, nezoufejte si. Není ještě všem dnům konec a do kondice se můžete dostat opravdu velice snadno, pokud se budete řídit tipy trenéra.  

Hýbejte se 

Nikde není psané, že se kvůli hezké postavě musíte dnes a denně potit v posilovně. Pravdou je, že každodenní cvičení není potřeba, důležitý je pohyb. Pokud se budete hýbat, pak máte vyhráno. Nemusíte dnes a denně namáhat své svaly na různých strojích, nemusíte se dokonce ani mordovat s činkami. Jenom místo popojíždění tramvají choďte pěšky nebo místo kina zvolte procházku parkem.  

Jezte 

Pokud se rozhodnete hladovět, ničemu nepomůžete. Nehladovějte, při hladovění ztrácíte svalovou hmotu a tuk dokonce přibývá. Raději si tedy dopřejte, co máte rádi, snažte se jíst pravidelně a výživněji. Bez jídla své hezké postavy opravdu nedocílíte.  

Neberte hubnutí příliš vážně 

Když to člověk bere vážně, většinou se hubne daleko pomaleji, než by očekával. Důvodem je zkrátka fakt, že člověk se na svou postavu zaměří a bedlivě ji sleduje, sleduje každý centimetr. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí zhubnout, nehlídejte si každý kilogram na váze, ale místo toho raději občas sáhněte po metru, který vám ukáže výraznější změnu. Kilogramy se hubnou poslední, důležité jsou centimetry.