Než vyjedete do Brazílie, informujte se. Prozradíme to nejzajímavější

Než vyjedete do Brazílie, informujte se. Prozradíme to nejzajímavější

Brazílie je místo, kde lze bohužel na první pohled vidět obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými. I když zde podle statistik žije nejvíce miliardářů na světě (nebo se Brazílie nachází alespoň mezi deseti zeměmi, kde se nejvíce miliardářů nachází), na druhou stranu přes šest a půl milionu lidí žije ve zdejších chudinských čtvrtích. Sociální rozdíly však nejsou to jediné, co je pro Brazílii bohužel typické. K typickým rysům Brazílie se řadí také fakt, že zde žije nejvíce druhů opic na světě nebo že zde žije také nejjedovatější pavouk na světě. Po přírodní stránce je Brazílie opravdu velice bohatá. 

Pokud se právě do této země chystáte, pravděpodobně je to kvůli fotbalu nebo kvůli zdejšímu skvělému festivalu v Riu, který je každoročním lákadlem pro turisty. Ale možná se sem chcete podívat jen tak, protože vás zkrátka láká vidět další kus světa.  

Ať už do Brazílie jedete z jakéhokoli důvodu, prozradíme vám to nejzajímavější, co o Brazílii můžete vědět a znát.  

Věděli jste, že nejoblíbenější obuví jsou v Brazílii žabky? 

Ptáte se, jaká je zde nejoblíbenější obuv? Jednoznačně se jedná o žabky, které jsou opravdu nejoblíbenější obuví v této krásné zemi. Přece jenom jsou žabky pohodlné při nošení na pláži, také jsou ideální obuví do sprch. V Brazílii se však nosí takové žabky, které se nenosí jinde na světě. Žabky, které mají svůj původ už ve starověkém Egyptě, mají v Brazílii naprosto jinou podobu. Jsou zde opravdu velice populární, Brazilci v nich zamíří klidně i do luxusní restaurace.  

Věděli jste, že většina Brazilců se hlásí ke křesťanství? 

Pokud se ptáte, jestli je něco, co máme s Brazilci společného, pak je to fakt, že se většina Brazilců hlásí ke křesťanství. V současné době vzrostl počet křesťanů na pětaosmdesát procent, za posledních deset let jich značně přibylo. Jedenáct procent obyvatel jsou protestanti, zbylá jsou pak menšiny a také pravoslavní.  

Věděli jste, že Brazílie je kolébkou mnoha domorodých jazyků? 

Na území dnešní Brazílie vzniklo skoro dvě stě domorodých jazyků. Oficiálním jazykem je v současné době portugalština, kterou mluví devětadevadesát procent obyvatel.